Trwają zebrania sołeckie i osiedlowe

14.02.2008, 11:47

Pszczyna, Jankowice

Zebrania sprawozdawcze i sprawozdawczo-wyborcze w gminie Pszczyna cieszą się różnym zainteresowaniem.


Dotychczas zebrania odbyły się w czterech sołectwach i na czterech osiedlach. Najliczniejsza frekwencja była jak do tej pory na osiedlu Stara Wieś - 135 mieszkańców, najsłabsza na osiedlu Stare Miasto - 13.

Poza zebraniem na osiedlu Podstarzyniec wszystkie miały charakter wyłącznie sprawozdawczy. Mieszkańcy Podstarzyńca wybrali nowe władze - przewodniczącym na kolejną kadencję został Stanisław Zbijowski, uzyskując 39 z 43 możliwych głosów.
Wczoraj spotkali sie mieszkańcy Jankowic. Nie mieli żadnych uwag do sprawozdania sołtysa z działalności za ubiegły rok, ani do planów na obecny. – Do najistotniejszych zadań Rady Sołeckiej należy zabieganie o przejęcie przez gminę budynku ośrodka zdrowia, uregulowanie kwestii mieszkań w przedszkolu i podejmowanie starań o rozbudowę tego obiektu, a w przyszłości utworzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – przybliżał plany sołtys Michał Pudełko.

Jednym z ważniejszych punktów zebrania były konsultacje w sprawie zmiany granic sołectwa. Jak tłumaczył radny Adrian Faruga, chodzi o teren o powierzchni 9 ha na końcu Studzienic pod lasem, który zwyczajowo uznawany za studzienicki w dokumentach widnieje jako jankowicki. – To pięć domów, w których mieszka 31 osób. Wszyscy są zameldowani jako mieszkańcy Studzienic. Rok temu studzieniczanie bezinteresownie oddali nam teren Podlesia, będzie więc racjonalne, jeżeli my oddamy im tereny w Siągarni – mówił Faruga. Cześć mieszkańców Jankowic była zdziwiona, że te tereny widnieją na mapach jako jankowickie. W praktyce wygląda to bowiem tak, że mieszkańcy Siągarni żeby dostać się do Jankowic, muszą przejechać przez całe Studzienice. Nikt z obecnych na zebraniu nie był przeciwny uregulowaniu granic. Podobne konsultacje przejdą na swoim zebraniu studzieniczanie. Jeżeli oni zagłosują podobnie, a wydaje się to czystą formalnością, wtedy gmina będzie mogła przystąpić do zmiany granic.

Warto przypomnieć, że wszystkie wnioski, zgłaszane przez mieszkańców na zebraniach, po ich zakończeniu zostaną przeanalizowane przez władze gminy i w miarę możliwości realizowane.

Dzisiaj swoje zebranie będą mieli mieszkańcy Łąki (w SP nr 9). Początek o 17.00.

Terminy pozostałych zebrań:
19.02 - Powstańców Śląskich, SP nr 2; 20.02 – Rudołtowice, Dom Strażaka; 21.02 – Ćwiklice, Dom Strażaka; 22.02 - Wisła Wielka, Dom Strażaka; 25.02 - Wisła Mała, Remiza OSP; 26.02 – Śródmieście, Gimnazjum nr 1 (sprawozdawczo-wyborcze); 27. 02 – Czarków, Ośrodek Kultury; 28.02 - Polne Domy, SP nr 2 (sprawozdawczo-wyborcze); 5.03 - Studzienice, SP nr 16; 6.03 – Siedlice, SP nr 1; 12.03 – Studzionka, Dom Strażaka. Wszystkie zebrania rozpoczynają się o 17.00.

ram

T G+ F

Zobacz także

Piasek: Dlaczego dostajemy najmniej na inwestycje?
Piasek: Dlaczego dostajemy najmniej na inwestycje?
Rekordowa frekwencja na zebraniu w Brzeźcach
Rekordowa frekwencja na zebraniu w Brzeźcach
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18