Poniedziałkowe zebranie w Studzionce.

Rekordowa frekwencja na zebraniu w Brzeźcach

Brzeźce05.02.2015, 10:19

Ryszard Harazin został sołtysem na kolejną kadencję. Dla mieszkańców priorytet to przebudowa DW 933 i budowa chodnika.

Na środowym zebraniu w Brzeźcach obecnych było 118 mieszkańców. - Tyle osób jeszcze nigdy nie przyszło na żadne zebranie - cieszył się sołtys Brzeźc, Ryszard Harazin, który na zabraniu zakończył swoją trzecią kadencję sołtysowania Brzeźcom. I został wybrany na czwartą. Był jedynym kandydatem na sołtysa. Poparło go 103 mieszkańców. - Ta już będzie chyba ostatnia. Powiedziałem to oficjalnie - mówi nam.

W Radzie Sołeckiej też niewiele zmian. W jej skład weszli kolejny raz: Jan Paszek, Jan Zuber, Rafał Przybyła, a także Tadeusz Żmij, który zastąpił Walentego Rygułę (nie wyraził zgody na kandydowanie).

Jak relacjonuje sołtys, zebranie miało dość spokojny przebieg. A najważniejszą potrzebą sołectwa, o której mówili mieszkańcy, jest przebudowa DW 933 przebiegającej przez Brzeźce wraz z budową chodnika.

- Jest szansa, że temat wreszcie ruszy. Zabiegamy zresztą o to od lat. Najgorszy odcinek tej drogi jest właśnie od przysiółka Wideki do Brzeźc.   Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wstępnie wycenił remont tego kilometrowego fragmentu na 3,5 mln zł. W odpowiedzi na moją interpelację (R. Harazin był w poprzedniej kadencji radnym powiatowym - przyp. red.) ZDW określił stan tego odcinka DW 933 jako katastrofalny. Jesienią 2014 r. zostały wykonane pomiary geodezyjne na odcinku od Mizerowa do Pszczyny, dlatego mamy nadzieję, że temat remontu nabierze rozpędu - mówi Ryszard Harazin.

Ryszard Harazin w rozmowie z burmistrzem Dariuszem Skrobolem, fot. MG Foto

Sołtys dodaje, że mieszkańcy Brzeźć mogą być zadowoleni, bo w ostatnich latach w ich miejscowości dużo się działo. Została wyremontowana ul. Pokoju wraz z budową chodnika, chodnik powstał przy ul. Kamiennej, powstał plac zabaw i Serce Wsi. Ale bo i w ostatnich latach Brzeźce miały nie tylko radnego w gminie, ale i powiecie. W obecnej kadencji nie mają żadnego. Mieszkańcy  zwracali też uwagę, że niesłuszne było połączenie Brzeźć z Porębą w jednym okręgu wyborczym do Rady Miejskiej Pszczyny (w tym okręgu radnym został mieszkaniec Poręby).

Teraz przerwa w zebraniach. Kolejne dopiero 16 lutego w Piasku.

ram

T G+ F

Zobacz także

Piasek: Dlaczego dostajemy najmniej na inwestycje?
Piasek: Dlaczego dostajemy najmniej na inwestycje?
Trwają zebrania sołeckie i osiedlowe
Trwają zebrania sołeckie i osiedlowe
Rewolwer i nielegalne substacje w kontrolowanym samochodzie
Rewolwer i nielegalne substacje w kontrolowanym samochodzie
Zapłać za mandat kartą płatniczą
Zapłać za mandat kartą płatniczą
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi

Komentarze:

nurek 2015-02-07 godz. 06:48
z Brzeźc powiększyć zaporę
cirka 2015-02-05 godz. 23:23
Przywiózł burmistrz ze sobą tortowe ciastka?
nana 2015-02-05 godz. 14:11
Nie napisaliście dlaczego była taka frekwencja. Mieszkańcy są oburzeni, że kilku kandydatów, którzy startowali na radnych nie mieszka w Brzeźcach i nie są z tą miejscowością związani. Rozbili głosy i tym sposobem Brzeźce nie mają radnego.
treść:
autor:

SQL: 18