Poniedziałkowe zebranie w Studzionce.

Rekordowa frekwencja na zebraniu w Brzeźcach

Brzeźce05.02.2015, 10:19

Ryszard Harazin został sołtysem na kolejną kadencję. Dla mieszkańców priorytet to przebudowa DW 933 i budowa chodnika.

Na środowym zebraniu w Brzeźcach obecnych było 118 mieszkańców. - Tyle osób jeszcze nigdy nie przyszło na żadne zebranie - cieszył się sołtys Brzeźc, Ryszard Harazin, który na zabraniu zakończył swoją trzecią kadencję sołtysowania Brzeźcom. I został wybrany na czwartą. Był jedynym kandydatem na sołtysa. Poparło go 103 mieszkańców. - Ta już będzie chyba ostatnia. Powiedziałem to oficjalnie - mówi nam.

W Radzie Sołeckiej też niewiele zmian. W jej skład weszli kolejny raz: Jan Paszek, Jan Zuber, Rafał Przybyła, a także Tadeusz Żmij, który zastąpił Walentego Rygułę (nie wyraził zgody na kandydowanie).

Jak relacjonuje sołtys, zebranie miało dość spokojny przebieg. A najważniejszą potrzebą sołectwa, o której mówili mieszkańcy, jest przebudowa DW 933 przebiegającej przez Brzeźce wraz z budową chodnika.

- Jest szansa, że temat wreszcie ruszy. Zabiegamy zresztą o to od lat. Najgorszy odcinek tej drogi jest właśnie od przysiółka Wideki do Brzeźc.   Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wstępnie wycenił remont tego kilometrowego fragmentu na 3,5 mln zł. W odpowiedzi na moją interpelację (R. Harazin był w poprzedniej kadencji radnym powiatowym - przyp. red.) ZDW określił stan tego odcinka DW 933 jako katastrofalny. Jesienią 2014 r. zostały wykonane pomiary geodezyjne na odcinku od Mizerowa do Pszczyny, dlatego mamy nadzieję, że temat remontu nabierze rozpędu - mówi Ryszard Harazin.

Ryszard Harazin w rozmowie z burmistrzem Dariuszem Skrobolem, fot. MG Foto

Sołtys dodaje, że mieszkańcy Brzeźć mogą być zadowoleni, bo w ostatnich latach w ich miejscowości dużo się działo. Została wyremontowana ul. Pokoju wraz z budową chodnika, chodnik powstał przy ul. Kamiennej, powstał plac zabaw i Serce Wsi. Ale bo i w ostatnich latach Brzeźce miały nie tylko radnego w gminie, ale i powiecie. W obecnej kadencji nie mają żadnego. Mieszkańcy  zwracali też uwagę, że niesłuszne było połączenie Brzeźć z Porębą w jednym okręgu wyborczym do Rady Miejskiej Pszczyny (w tym okręgu radnym został mieszkaniec Poręby).

Teraz przerwa w zebraniach. Kolejne dopiero 16 lutego w Piasku.

ram

T G+ F

Zobacz także

Piasek: Dlaczego dostajemy najmniej na inwestycje?
Piasek: Dlaczego dostajemy najmniej na inwestycje?
Trwają zebrania sołeckie i osiedlowe
Trwają zebrania sołeckie i osiedlowe
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Akcja "Bezpieczny Sk8park & Pumptrack" w Pawłowicach
Akcja "Bezpieczny Sk8park & Pumptrack" w Pawłowicach
24 września: trzy zakażenia i zgon
24 września: trzy zakażenia i zgon

Komentarze:

nurek 2015-02-07 godz. 06:48
z Brzeźc powiększyć zaporę
cirka 2015-02-05 godz. 23:23
Przywiózł burmistrz ze sobą tortowe ciastka?
nana 2015-02-05 godz. 14:11
Nie napisaliście dlaczego była taka frekwencja. Mieszkańcy są oburzeni, że kilku kandydatów, którzy startowali na radnych nie mieszka w Brzeźcach i nie są z tą miejscowością związani. Rozbili głosy i tym sposobem Brzeźce nie mają radnego.
treść:
autor:

SQL: 18