fot. powiat pszczyński

Oto laureaci Złotych Laurów

Powiat07.10.2017, 08:51

Już po raz dziewiąty najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali Laury Przedsiębiorczości. Statuetki trafiły do prężnie działających i dynamicznie rozwijających się firm.

W Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku zgromadzili się laureaci poprzednich edycji Złotych Laurów Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszych Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, samorządowcy i parlamentarzyści.

Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w powiecie pszczyńskim. W ręce najlepszych przedsiębiorców trafia statuetka „Laur Przedsiębiorczości”, której autorem jest znany goczałkowicki plastyk Stanisław Hochuł.

- Przedsiębiorczość można mieć we krwi. Ta śląska przedsiębiorczość wywodzi się z pszczyńskiej ziemi. Jest olbrzymim zaangażowaniem, rzetelnością w wykonywaniu codziennych obowiązków. W powiecie pszczyńskim mamy 11,5 tys. podmiotów gospodarczych na 108 tys. mieszkańców. Średnia wojewódzka wynosi 5 tys. podmiotów na 100 tys. mieszkańców. To pokazuje, jak ta przedsiębiorczość od setek lat jest zakorzeniona we krwi pszczynian. Życzę, żeby przybywało nam takich przedsiębiorców, jakich będziemy dzisiaj nagradzać - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Siedzący tu ludzie mają dobre serca. Są przedsiębiorczy, ale też widzą obok drugiego człowieka - podkreślała Barbara Bandoła, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Złoty Laur w kategorii Produkcja odebrali właściciele pszczyńskiej spółki Kamples - Damian Kamiński oraz Marek Szweda. - Dziękujemy serdecznie kapitule za wyróżnienie i obiecujemy, że nadal będziemy rozwijać firmę i promować nasz region. Dziękujemy także pracownikom, rodzinom i żonom - mówili laureaci.

Złotym Laurem w kategorii Handel uhonorowana została Piekarnia Ciastkarnia „Jasiek” z Pszczyny. - To dla nas szczególne wyróżnienie. Dziękujemy rodzinie i pracownikom za sumienną i rzetelną pracę. Dzięki tej pracy możemy realizować dalsze plany i osiągać kolejne sukcesy - mówili Ewa i Marian Jasiek.

Złoty Laur w kategorii Usługi otrzymała firma Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o. z Pszczyny. - Firma to nie tylko właściciele, ale przede wszystkim zespół, któremu dziękuję za olbrzymie zaangażowanie w rozwój naszej firmy. Przedsiębiorczości nauczyliśmy się od rodziców. To dzięki ich wsparciu i wsparciu rodzeństwa udało nam się rozwinąć firmę, która działa na terenie całej Europy. Dziękuję także pozostałym laureatom, bo obie firmy korzystają z naszych usług transportowych - mówił Tomasz Dzida.

Podczas Gali Przedsiębiorczości po raz pierwszy wręczono wyróżnienie dla mikroprzedsiębiorcy, który działa od ponad 36 miesięcy i który otrzymał środki publiczne lub europejskie na otwarcie własnej działalności. Wyróżnienie otrzymał Piotr Mocek, właściciel firmy Instalex, który uruchomił działalność w lipcu 2011 r. ze środków Unii Europejskiej, będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie. Wiodącą działalnością jest wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych. Początkowo działalność prowadzona była w formie jednoosobowej, a obecnie firma zatrudnia trzech pracowników oraz trzech uczniów przyucza do zawodu.

Od sześciu lat przyznawany jest medal „Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego” w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć oraz wybitną działalność na rzecz promocji powiatu pszczyńskiego. W tym roku medalem został uhonorowany Zespół Regionalny Ćwiklice.

Podczas uroczystej gali w sali lustrzanej pszczyńskiego zamku wystąpili uczniowie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz grupa Czesław Jakubiec Comedy.

Tegorocznych laureatów wybrała kapituła w składzie: Barbara Bandoła (przewodnicząca kapituły) - przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Paweł Sadza - starosta pszczyński, Zygmunt Jeleń - członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Marcela Kanafek-Lewandowska - przewodnicząca Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu, Zdzisław Grygier - przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Waldemar Lipus - przewodniczący Komisji Finansów, Bernadeta Sojka-Jany - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Adam Malcharek - kierownik inspektoratu ZUS w Pszczynie oraz Małgorzata Kusak - prezes Centrum Przedsiębiorczości w Woli.

 

O LAUREATACH

Złoty Laur w kategorii Usługi: Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o., Pszczyna

Firma powstała w 1990 r. Świadczy usługi transportowe towarów w relacjach międzynarodowych i krajowych. Zasięgiem swojego działania obejmuje wszystkie kraje Europy. Dysponuje własną bazą z warsztatem naprawczym, autoryzowanym serwisem samochodów ciężarowych Volvo oraz magazynem części zamiennych, prowadzi również naprawy pozaserwisowe. Od 2006 roku posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000. W 2010 roku wdrożono normy ISO 9001:2008. Firma prowadzi także Pałac w Boryni. We wrześniu 2017 r. został uruchomiony drugi autoryzowany serwis Volvo w Bełku. Do najważniejszych osiągnięć firmy można zaliczyć zdobycie tytułu „Dealer Roku” (trzykrotnie), a także odznaki honorowej „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej”. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników, w tym większość to mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Angażuje się w działalność charytatywną i społeczną - wspiera lokalne stowarzyszenia oraz wydarzenia. Partycypowała w kosztach budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK1 z ul. Hallera.

 

Złoty Laur w kategorii Produkcja: Kamples Damian Kamiński, Marek Szweda Sp. J., Pszczyna, Ćwiklice

Firma działa od 1993 roku. Specjalizuje się w tworzeniu ekskluzywnych mebli i elementów wyposażenia dla obiektów hotelowych, restauracji, lokali, czy rezydencji prywatnych. Dzieli się na dwa zakłady, pierwszy przygotowany jest na tradycyjną produkcję przy wykorzystaniu maszyn o konkretnym zastosowaniu roboczym, drugi to hala wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne do obróbki płyt meblowych i drewna. Działalność firmy nie ogranicza się jedynie do rynku polskiego. Ma za sobą wiele kontraktów na obszarze Europy oraz w innych, odległych zakątkach świata. Produkowała m.in. meble restauracyjne dla statków pływających po Karaibach czy dla hotelu Hilton w Paryżu. Firma w 2015 r. wzięła udział w programie telewizyjnym Firmowe Ewolucje. W ostatnich latach wybudowała halę produkcyjną i biurowiec w Ćwiklicach. Zatrudnia niemal 30 pracowników, z czego wszyscy to mieszkańcy naszego powiatu.

 

Złoty Laur w kategorii Handel: Piekarnia Ciastkarnia „Jasiek” Sp. J. Marian, Ewa Jasiek, Pszczyna

Ta rodzinna firma powstała w 1998 roku. Przedmiotem działalności jest produkcja i sprzedaż pieczywa i wyrobów cukierniczych. Produkcja oparta jest na tradycyjnych, własnych i wypróbowanych recepturach w połączeniu z nowymi trendami. Każdego dnia wypieki i pieczywo są dowożone do 140 punktów handlowych na terenie powiatu pszczyńskiego i poza nim oraz do 12 sklepów firmowych. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników, z czego zdecydowana większość to mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Posiada liczne certyfikaty, m.in. Certyfikat Innowacyjna i Rzetelna Firma, Firma z Jakością oraz Firma Godna Zaufania. Spółka angażuje się w działalność charytatywną poprzez sponsorowanie imprez kulturalno-oświatowych oraz wspieranie stowarzyszeń i organizacji z terenu powiatu. Aktywnie włącza się w szkolenie przyszłych czeladników, corocznie przyjmując młodą kadrę na praktyki i staże zawodowe.

 

Medal „Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego” - Zespół Regionalny „Ćwiklice”

Zespół od 16 lat prezentuje wyłącznie folklor: tańce, pieśni, zwyczaje, obrzędy pszczyńskiego regionu. Powstał jako zespół dziecięcy w szkole podstawowej w Ćwiklicach. Członkowie Zespołu to dumni ze swego dziedzictwa młodzi ludzie. ,,Paradzą się” po świecie w różnobarwnych pszczyńskich strojach, używając pięknej śląskiej godki i poza występami konkursowymi, uczestnicząc w paradach ulicznych, korowodach, prelekcjach na temat stroju czy gotowania potraw regionalnych. Zespół zaprezentował już swój bogaty repertuar w różnych częściach Europy, biorąc udział w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Sprostał również trudnym kryteriom przyjęcia do Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej, działającej przy UNESCO), stając się jej członkiem. Koncertuje na scenach największego europejskiego festiwalu folklorystycznego - Tygodniu Kultury Beskidzkiej oraz występuje na pszczyńskich imprezach. Stara się co roku organizować koncerty charytatywne, np. na rzecz hospicjum czy Kulejących Aniołów. Zespół przywiązuje bardzo dużą wagę do dbałości o autentyczność przekazu, wykorzystuje częściowo stare ubiory, które zdołano ocalić z pokolenia prababć, natomiast nowe odtwarza wzorując się na elementach zgromadzonych w muzeach bądź opisanych w materiałach źródłowych. Zespołem kieruje Renata Nowok.

 

Reklama

pako

T G+ F

Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)

Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)
Złote Laury 2017 (fot. powiat pszczyński)

Zobacz także

Pracowici, przedsiębiorczy i solidarni
Pracowici, przedsiębiorczy i solidarni
Pszczyńska lokomotywa przedsiębiorczości
Pszczyńska lokomotywa przedsiębiorczości
gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Mają inne pomysły. A odpowiedź ta sama
Mają inne pomysły. A odpowiedź ta sama
Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z samochodem
Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z samochodem
Nowa hala OSM Włoszczowa w Pawłowicach
Nowa hala OSM Włoszczowa w Pawłowicach
Nauczyciele z Samochodówki szkolili się w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
Nauczyciele z Samochodówki szkolili się w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
Kolejny poszukiwany w rękach policjantów
Kolejny poszukiwany w rękach policjantów
gorący temat
Piasek: zderzenie Pendolino z autem. Jedna osoba w szpitalu
Piasek: zderzenie Pendolino z autem. Jedna osoba w szpitalu
Ruszyły prace na ul. Sokoła. Będzie połączona z ul. Bogedaina
Ruszyły prace na ul. Sokoła. Będzie połączona z ul. Bogedaina
Zamkną ulicę Wyzwolenia
Zamkną ulicę Wyzwolenia
Brama Żorska została odkryta. Teraz czeka na zasypanie
Brama Żorska została odkryta. Teraz czeka na zasypanie
57-latka nie dała się oszukać
57-latka nie dała się oszukać
Nie ma środków na drogę wojewódzką nr 935 w Suszcu
Nie ma środków na drogę wojewódzką nr 935 w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19