Ligowa niedziela: Nadwiślan wygrywa w derbach

26.05.2008, 16:52

Dwie minuty wystarczyły piłkarzom Nadwiślana Góra, żeby rozstrzygnąć losy derbowego meczu z Sokołem Wola. Pierwsza bramka padła po godzinie gry. Jej autorem był Rafał Dąbrowski. Dwie minuty później wynik ustalił Mirosław Lukasek i górzanie zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

Oprócz derbów gminy Miedźna w niedzielnych spotkaniach klasy okręgowej, kibice z naszego powiatu czekali na wyniki: Iskry Pszczyna, która grała z Orłem Mokre oraz Czarnych Piasek podejmujących u siebie Ogrodnik Cielmice. Podopieczni trenera Kornela Ryguły przegrali 1:4. Wygrali natomiast gracze Albina Wiry (2:0). Bramki dające zwycięstwo piaskowianom strzelił w końcówce meczu niezawodny ostatnio Zbigniew Kościański.

W klasie A mieliśmy dwa pojedynki derbowe. Leśnik Kobiór grał ze Zniczem Jankowice. Oba zespoły przystąpiły do meczu w osłabionym składach, ale i tak więcej atutów mieli kobiórzanie, którzy wygrali 2:1. Wysokiej porażki doznał z kolei LKS Goczałkowice. Podopieczni trenera Krzysztofa Stojka ulegli broniącemu się przed spadkiem Piastowi Pawłowice aż 2:6.

Piłkarze z Wisły Wielkiej po raz kolejny udowodnili, że są bardzo groźną A-klasową ekipą. Tym razem ograli mający szanse na awans ZET Tychy 2:1. Porażki na wyjeździe poniosły LKS-y: Rudołtowice-Ćwiklice i Studzionka.

W klasie B tym razem nie poszło rewelacyjnym tej wiosny piłkarzom Czapli Kryry. Podopieczni trenera Wojciecha Witoszka przegrali 0:1 z wiceliderem z Wyr.

W klasie C tylko o jedną bramkę od Krzyżowic lepszy okazał się aspirujący do klasy B, LKS Poręba. Mistrz jesieni jest jednak na trzecim miejscu, a za tydzień zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem z Czarkowa. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)