Bonowicz o Tischnerze

22.12.2007, 12:23

Wola

Ostatni piątek grudnia zdominowały opłatkowe spotkania i wigilie klasowe. W kazdej szkole wyglądało to inaczej. W Gimnazjum nr 2 w Woli ostatnie spotkanie w starym roku było okazją nie tylko do złożenia życzeń.Wolańskie gimnazjum należy do rodziny szkół Tischnerowskich. I każdy moment jest dobry, żeby porozmawiać o patronie, wczytac się w jego słowa i to, co w tych słowach się kryje. Specjlanie na świąteczne spotkanie zaproszony został Wojciech Bonowicz.
Poeta, publicysta, dziennikarz, w latach 1996-2000 redaktor miesięcznika Znak”, współpracownik Tygodnika Powszechnego”, a przede wszystkim autor pierwszej pełnej biografii księdza Józefa Tischnera, będącej pasjonującym reportażem biograficznym, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Swoją wiedzę w części starał się przekazać gimnazjalistom, przedstawiając Tischnera - księdza, filozofa, a przede wszystkim wspaniałego człowieka.
Gimnazjum nr 2 aktywnie działa we wszystkich akcjach, które sygnowane są nazwiskiem księdza profesora. W połowie listopada w łódzkim liceum odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Oratorskiego. Celem spotkania uczestników zmagań konkursowych było odkrywanie wciąż żywej myśli prof. Tischnera. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół Tischnerowskich z Wadowic, Krakowa oraz przedstawiciele łódzkich liceów. Wśród nich znalazł się jeden gimnazjalista (właśnie z Gim. nr 2) - Paweł Kak. Różnica wieku okazała się nieważna, bo umiejętnościami oratorskimi zdeklasował licealistów, zajmując drugie miejsce.

agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Melpomania 2019: pawłowickie spotkania teatralne. PROGRAM
Melpomania 2019: pawłowickie spotkania teatralne. PROGRAM
„Bajka na niepogodę
„Bajka na niepogodę" - spektakl z udziałem samorządowców
Ręce do góry Skolimowskiego w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Ręce do góry Skolimowskiego w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Goczałkowice: PKP PLK zmodernizuje linię kolejową i przystanek
Goczałkowice: PKP PLK zmodernizuje linię kolejową i przystanek

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18