(fot. Gmina Pszczyna)

Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Pszczyna27.05.2019, 09:18

Projekt bezpieczny rower obejmuje znakowanie rowerów "syntetycznym DNA". Usługa jest bezpłatna i odbywa się po wcześniejszym mailowym umówieniu, w siedzibie Straży Miejskiej w Pszczynie.

Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów w celu wyznaczenia terminu oznakowania, powinny przesłać informacji drogą mailową na adres sm@pszczyna.pl 

Do znakowania używa się substancji nietoksycznych i bezpiecznych dla zdrowia, które po zaschnięciu są niewidoczne gołym okiem i niemożliwe do usunięcia bez widocznego uszkodzenia.

Podczas znakowania rowerów wypełniany jest formularz rejestracyjny, a właściciel otrzymuje legitymację rejestru. Ponadto właściciel wypełnia oświadczenie zezwalające na przetwarzanie danych osobowych oraz przedkłada fakturę potwierdzającą nabycie roweru lub wypełnia oświadczenie o nabyciu roweru. Formularz zgłoszeniowy zawiera: kod, rodzaj zestawu znakującego, charakterystyczne dane roweru (marka, producent, rodzaj i typ roweru, rok produkcji, typ ramy, nr ramy, kolor ramy, wielkość ramy, ilość przerzutek, hamulce, stan techniczny, 6 zdjęć) oraz dane kontaktowe właściciela. Do tego rejestru ma dostęp wyłącznie administrator rejestru (Straż Miejska w Pszczynie) oraz podmioty przez niego upoważnione, lub którym z mocy ustawy jest zobowiązany go udostępnić (np. Policja, Sąd, Prokuratura).

Rejestr lokalny jest powiązany z Narodowym Rejestrem REFIZ, w którym ewidencjonuje się organizację znakującą rower, opis roweru z fotografiami, kod rejestracyjny. Rejestr znakowania identyfikacyjnego dostępny jest na stronie internetowej www.refiz.eu.

Usługa znakowania rowerów przez Straż Miejską w Pszczynie jest bezpłatna. Projekt "Bezpieczny rower" realizowany jest przy współpracy z Mestską Policie Cesky Tesin oraz Strażą Miejską w Cieszynie.

Osoby, które chcą oznakować swój rower, muszą mieć ukończone 18 lat i zamieszkanie na terenie gminy Pszczyna (dokument potwierdzający tożsamość). Muszą mieć również fakturę lub rachunek za zakup roweru, lub oświadczenie informujące, że jest się właścicielem roweru (wypełniane w miejscu znakowania), zgodę na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych w związku ze znakowaniem roweru (wypełniane w miejscu znakowania), czysty, przepisowo wyposażony rower.

(źródło: Gmina Pszczyna)

KK

T G+ F

Zobacz także

Straż Miejska apeluje ws. bezdomnych
Straż Miejska apeluje ws. bezdomnych
Padł akumulator w aucie? Straż Miejska pomoże
Padł akumulator w aucie? Straż Miejska pomoże
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu
Powracają Niedziele z Bajką w suszeckim GOKu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18