Projekt pracowni ekologicznej, która ma powstać w PZS nr 1 w Pszczynie

Zielone pracownie w szkołach

Pszczyna, Pawłowice12.06.2018, 11:02

Nie tylko w Pszczynie powstanie Zielona Pracownia. Dzięki pozyskanym środkom z takiego miejsca będą mogli skorzystać też uczniowie z Pawłowic.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyłonił finalistów IV edycji konkursu „Zielona Pracownia 2018”. Jego celem jest utworzenie ekologicznych pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Wpłynęło łącznie 127 wniosków od organów prowadzących placówki oświatowe w województwie śląskim. Dofinansowanie otrzymało 68 o łącznej wartości 1 mln 994 tys. 8 zł 12 gr.

Na liście beneficjentów znalazły się dwie szkoły z powiatu pszczyńskiego. 30 tys. zł otrzyma Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie (wcześniej na ekopracownię placówka otrzymała z WFOŚiGW 6,5 tys. zł). Pieniądze pozwolą na stworzenie pracowni fizyczno-chemicznej, w której uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności. Jak informuje PZS nr 1 w Pszczynie, celem jest „poszerzenie wiedzy i zainteresowań młodzieży w zakresie ekologii, fizyki oraz chemii. Pozwala zwrócić uwagę uczniów na otaczający świat, ochronę jego zasobów oraz dostrzec wpływ człowieka na degradację środowiska”.

„Zielona Pracownia” powstanie również w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Placówka w projekcie WFOŚiGW pozyskała 29 tys. 998 zł 97 gr.

Oceniając złożone wnioski brano pod uwagę przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Ważnym kryterium był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.

 

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Mandat nie tylko za palenie śmieciami
Mandat nie tylko za palenie śmieciami
Młodzi o zmianach klimatycznych
Młodzi o zmianach klimatycznych
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
gorący temat
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej": zapraszamy do lektury!
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej": zapraszamy do lektury!
Nie Dokarmiaj Smoga ma konkretne pomysły na walkę ze smogiem
Nie Dokarmiaj Smoga ma konkretne pomysły na walkę ze smogiem

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20