(fot. UG Pawłowice)

Zebranie wiejskie w Golasowicach

Golasowice14.02.2020, 19:53

W czwartek, 13 lutego, odbyło się zebranie wiejskie w sołectwie Golasowice. W strażnicy obecnych było ok. 45 mieszkańców, a spotkanie poprowadził sołtys Krzysztof Woryna.

Wójt gminy Franciszek Dziendziel omówił najważniejsze wydarzenia i przedsięwzięcia, które  miały miejsce w Golasowicach w ubiegłym roku, m. in. przebudowę ul. Lema, która łączy się z wykonaną rok wcześniej ul. Konopnickiej. Zdecydowanie najważniejszym zadaniem inwestycyjnym jest jednak rozbudowa zespołu szkolno-przedszkolnego. Pierwszy etap prac właśnie się zakończył (w piątek, 14 lutego odbył się końcowy odbiór prac i od poniedziałku uczniowie będą mogli korzystać z nowych sal do fizyki i chemii), które gmina wyposażyła w stoły, krzesła i szafki. W 2020 r. rozpocznie się etap drugi związany z budową sali gimnastycznej i rozbudową biblioteki. 

Sołtys Woryna przedstawił zebranym zadania, które rada gminy zatwierdziła do realizacji w 2020 roku, a dzielnicowy mówił o bezpieczeństwie i zagrożeniach na terenie sołectwa.  

Wnioski składane przez mieszkańców w głównie dotyczyły naprawy dróg lokalnych, a szczególnie ul. Kochanowskiego i ul. Słowackiego, które są zniszczone, zbyt wąskie i nie mają mijanek.  Mieszkańcy domagali się również zapewnienia bezpieczeństwa na drodze powiatowej ul. Korczaka, którą młodzież na rowerze dojeżdża do szkół.  Temat zostanie przekazany do powiatu pszczyńskiego.   

Po raz kolejny pojawił się również temat bezpieczeństwa (ograniczenie prędkości, tonażu i doświetlenie przejścia dla pieszych) na drodze tranzytowej ul. Cieszyńskiej (droga wojewódzka nr 938).  Wójt wyjaśnił, że sprawa jest cały czas w toku, ale brakuje ostatecznych rozstrzygnięć. Wprowadzono jedynie wzmożone kontrole prędkości na tym odcinku, a doświetlenie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Zawadzkiego zaplanowane jest w połowie roku.  

(źródło: UG Pawłowice)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Inwestycje w oświatę, kulturę i infrastrukturę w gminie Pawłowice
Inwestycje w oświatę, kulturę i infrastrukturę w gminie Pawłowice
FJSW wspiera lokalne przedsięwzięcia
FJSW wspiera lokalne przedsięwzięcia
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20