Z hospicjum w górach, z sercem przy chorych

Powiat30.04.2019, 12:19

1 maja Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczyna 5. edycję ogólnopolskiej akcji „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum”.

Akcja „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum” jest dla miłośników pieszych wędrówek oraz osób, które chcą wspierać ideę opieki hospicyjnej. Wędrówkę po górach można połączyć z refleksją o osobach chorych, osamotnionych, cierpiących, których codzienną pracą i działalnością wspiera hospicjum.

Szczyty w akcji są realnym celem wędrówek oraz symbolami − trudu z jakim mierzą się chorzy i ich najbliżsi oraz marzeń wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum, aby ukończyć budowę kompleksu opiekuńczo-medycznego pod nazwą „Dom Ojca Pio”, gdzie znajdzie się hospicjum stacjonarne, poradnia paliatywna i ośrodek dziennego pobytu dla seniorów.

Do akcji można przyłączyć się na dwa sposoby: chodząc po górach ze specjalnymi książeczkami do zapisywania i potwierdzania zdobytych szczytów oraz wpłacając darowizny − możliwość wpłat od maja do listopada 2019 roku − na numer konta – 25 1020 2528 0000 0002 0472 9523 z dopiskiem „Darowizna” lub przez stronę internetową hospicjum.

W tym roku najhojniejszych darczyńców akcji hospicjum uhonoruje pucharami i dyplomami podczas uroczystego podsumowania imprezy, w obecności kilkuset jej uczestników.

Ponieważ szczyty dla hospicjum zdobywają całe pokolenia, rodziny, grupy formalne i towarzyskie, harcerze, kluby i koła, hospicjum stara się docenić wysiłek i wkład wszystkich, wręczając laureatom dyplomy i odznaki w zależności od zdobytych zgodnie z regulaminem punktów: złotą ─ za minimum 600 pkt, srebrną ─ za min. 300 pkt, brązową ─ za min. 150 pkt lub wyróżnienie ─ za min. 50 pkt. Liderzy wśród nagrodzonych Złotą Odznaką otrzymują także puchary − trzy dla najwytrwalszych pań i trzy dla najwytrwalszych panów.

Akcja cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku górskie szlaki w Polsce i na świecie, z logo pszczyńskiego hospicjum na książeczkach, naklejkach i chorągiewkach, przemierzało prawie pół tysiąca osób. Łączne uzbierali oni ponad 135 tys. punktów. Dzięki darczyńcom, którzy w tym czasie przekazywali pieniądze, zebrano 38 000 zł. Każdy punkt osiągnięty na trasie wart był więc 28 groszy.

Zapisy uczestników akcji przyjmowane są w sposób ciągły, podobnie jak darowizny przekazywane w jej ramach. Szczegółowe informacje znajdują się na www.hospicjumojcapio.pl w zakładce „Przyłącz się”.

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Każdy się nadaje, czyli rzecz o pomaganiu
Każdy się nadaje, czyli rzecz o pomaganiu
20 lat Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie
20 lat Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Pawłowickie placówki oświatowe w dobie pandemii
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Szybka kolej: o trasach ze śląskimi samorządowcami
Pomaganie przez bieganie
Pomaganie przez bieganie
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego
Kolejne seanse Samochodowego Kina Objazdowego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18