Fot. Powiat Pszczyński

Ulica Wodzisławska w Pawłowicach do remontu

Pawłowice29.08.2018, 12:55

Prawie milion złotych pochłoną prace związane z remontem ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach.

Prace będą polegać na remoncie jezdni z miejscową wymianą podbudowy na odcinku ponad 700 m (od ronda w kierunku Jastrzębia oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Górniczą), remoncie nawierzchni jezdni na rondzie, remoncie ścianek przepustów, poboczy, odtworzeniu oznakowania poziomego jezdni oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

- Ulica Wodzisławska była mocno obciążona podczas budowy obwodnicy Pawłowic. Teraz wspólnie z gminą Pawłowice wyremontujmy odcinki, które są w najgorszym stanie technicznym - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Inwestycja pochłonie niemal 920 tys. zł, z czego 735 tys. zł to wkład gminy Pawłowice, a 185 tys. - powiatu pszczyńskiego. Roboty wykona firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z siedzibą w Gierałtowicach.

- To nie koniec prac na ul. Wodzisławskiej. Finalizujemy umowę z Jastrzębską Spółką Węglową na wykonanie projektu kompleksowej przebudowy drogi na odcinku od ul. Górniczej do obwodnicy, łącznie z przebudową skrzyżowania z ul. Kruczą. Na podstawie ugody z kopalnią, droga zostanie wyremontowana w ramach naprawy szkód górniczych - dodaje starosta Paweł Sadza.

(Źródło: Powiat Pszczyński)

man

T G+ F

Zobacz także

Koniec przebudowy ul. Dobrawy
Koniec przebudowy ul. Dobrawy
Kolejne drogi wyremontowane
Kolejne drogi wyremontowane
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18