(fot. UM Pszczyna)

Wizyta nauczycieli z krajów partnerskich programu Erasmus

Pszczyna08.10.2019, 11:14

„Flying Words” w ramach programu Erasmus+ to kolejny unijny projekt Szkoły Podstawowej im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Partnerami są przedstawiciele z Węgier, Bułgarii, a także dwóch hiszpańskich szkół z Palencii i Cantabrii.

W poniedziałek, 7 października uczestnicy projektu spotkali się w sali konferencyjnej z zastępcą burmistrza, Barbarą Sopot-Zembok. Podczas spotkania opowiedzieli o założeniach projektu.

Celem projektu jest stworzenie cyfrowej książki  w każdym kraju partnerskim, która ma ten sam początek, ale różny ciąg dalszy- ma przekazać uniwersalne wartości  i promować międzykulturowość oraz rozwój kompetencji cyfrowych, artystycznych i językowych.

W projekcie polskiej szkoły udział biorą trzy klasy - dwie ósme i jedna trzecia, które realizują zadania przekazywane przez ich przeszkolonych wychowawców w ramach metody „Microtales”- tworzenie historii na podstawie słów kluczy i dodatkowych elementów wspólnych dla każdego kraju.

Wizyta dziewięciu nauczycieli z krajów partnerskich będzie trwała 6 dni. Podczas niej wychowawcy klas realizujących projekt zostaną przeszkoleni do kolejnego etapu tworzenia historii i końcowej opowieści. Dla obcokrajowców będzie to również okazja do poznania Pszczyny i jej okolic.

(źródło: UM Pszczyna)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Opiekunowie projektu Erasmus +
Opiekunowie projektu Erasmus + "Pixels on Tour" odwiedzili Pszczynę
Wystawa fotograficzna
Wystawa fotograficzna "Czas jazzu" Jerzego Pustelnika w Pawłowicach
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20