Weekend na piłkarskich boiskach

07.04.2008, 10:33

O meczach rozegranych w ten weekend nasi czwartoligowcy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Obie drużyny – LKS Łąka i Pniówek Pawłowice – sromotnie przegrały swoje mecze. Drużyny z okręgówki grały trochę lepiej.

„Zieloni” z Łąki podejmowali na swoim boisku Grunwald Ruda Śląska. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem i kibice zgromadzeni na boisku w Łące mieli nadzieję na gole swoich ulubieńców w drugiej części gry. Bramki zdobywali jednak tylko goście i Łąka przegrała 0:3.W meczu na szczycie Pniówek Pawłowice uległ Energetykowi ROW Rybnik aż 1:4. Pawłowiczanie jechali do Rybnika jako liderzy tabeli, po porażce spadli jednak na trzecie miejsce. Piłkarze z Rybnika, ku uciesze licznie przybyłych kibiców, prowadzili po pierwszej połowie już 2:0, w drugiej dorzucili kolejne gole. W końcówce honorową bramkę dla Pniówka zdobył Marcin Mazurek.

W tabeli LKS Łąka utrzymała 10. miejsce, natomiast Pniówek spadł na miejsce trzecie. Prowadzi Beskid Skoczów przed Energetykiem ROW Rybnik. Oba zespoły mają 46 punktów, pawłowiczanie zdobyli punkt mniej.

W lidze okręgowej doszło do bardzo ciekawego pojedynku. Wzmocniona i walcząca o pierwsze zwycięstwo Iskra Pszczyna podejmowała u siebie Sokół Wola. W pierwszej połowie obejrzeliśmy tylko jedną bramkę – dla Sokoła. Druga połowa przyniosła wyrównaną grę obu drużyn i po jednej bramce dla każdej z nich. Iskra pokazała się z lepszej strony niż na jesień, gdy przegrała w Woli aż 1:6, ale nie wystarczyło to na zdobycie choćby jednego punktu.

Doskonale prezentuje się wiosną Krupiński Suszec. W trzecim meczu odniósł trzecie zwycięstwo. Tym razem pokonali drugą drużynę w tabeli – Gwarek Ornontowice i tym samym chyba przekreślili szansę tej drużyny na dogonienie w tabeli GTS-u Bojszowy. Krupiński zachwyca swoją formą – po tej kolejce zajmuje już czwarte miejsce w tabeli.

Rafał Oprzondek kontra Albin Wira 1:1. W pojedynku byłego i obecnego trenera Czarnych Piasek padł remis. Orzeł Mokre prowadzone przez Rafała Oprzondka w pierwszej połowie meczu zostało zepchnięte do defensywy. Piłkarze z Piasku nie umieli jednak wykorzystać przewagi, a niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i Czarni stracili bramkę. Na szczęście do formy powraca Zbigniew Kościański, który w polu karnym dostał świetne podanie, położył bramkarza i trafił do pustej bramki. W drugiej połowie wynik się nie zmienił.

W ostatnim meczu z udziałem naszej drużyny Nadwiślan zremisował z Piastem w Leszczynach 0:0. Obie drużyny w tabeli mają tyle samo punktów. Krupiński jest czwarty (33 punkty), Nadwiślan zajmuje piąte miejsce (31). Na ósmej pozycji są Czarni (27), a na jedenastej Sokół (27). Tabelę zamyka Iskra (4).

Dramatyczny przebieg miało spotkanie A-klasy w Kobiórze, gdzie Leśnik podejmował LKS Studzionkę. Faworyzowani piłkarze z Kobióra chyba zbyt szybko dopisali sobie trzy punkty za zwycięstwo w tym meczu. Kwadrans przed końcem przegrywali już 0:2. W ostatnich minutach wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty. Stan meczu wyrównali w 90. minucie. Zbyt szybko jednak w szeregach kobiórzan zapanowała radość. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobyli piłkarze ze Studzionki i niespodzianka stała się faktem – Leśnik przegrał z LKS-em 2:3.

W innym ciekawym meczu z udziałem naszych drużyn LKS Rudołtowice-Ćwiklice pokonały w Goczałkowicach LKS 4:3. Mecz był bardzo emocjonujący, ale popularne „Ruły” pokazały klasę i wywiozły z Goczałkowic trzy punkty.

Lider – Stal Chełm Śląski – stracił punkty w Jankowicach. Znicz zremisował z tą drużyną 1:1. LKS Wisła Wielka rozgromiła u siebie rezerwy Polonii Łaziska aż 4:0. Piast Pawłowice wysoko przegrał z GTS-em II Bojszowy 1:4.

W tabeli A-klasy najwyżej z naszych drużyn jest Leśnik Kobiór – piąte miejsce i 30 punktów, tuż za nim jest LKS Wisła Wielka (26 punktów). Na ósmej pozycji jest LKS Rudołtowice-Ćwiklice (24), miejsce numer dziewięć to Znicz Jankowice. Na jedenastą pozycję awansował LKS Studzionka (22), dwunaste miejsce okupuje LKS Goczałkowice-Zdrój (20). Tabelę zamyka Piast Pawłowice.

Rozgrywki wznowiła B-klasa. W małych derbach gminy Pawłowice – KS Warszowice – Pniówek Pawłowice – padł remis 2:2. W C-klasie nieoczekiwaną porażkę poniósł LKS Poręba – jeden z faworytów do awansu w tym sezonie. Tym samym pozycję lidera utrzymał LKS Czarków, ale po piętach depczą mu Polonia Międzyrzecze i LKS Poręba. Wszystkie drużyny mają po 27 punktów.

Stal II Chełm Śląski – LKS Poręba 1:0

Sokół II Orzesze – LKS Czarków 0:3 - walkower (drużyna Sokoła II wycofała się z rozgrywek)