W parze na drugim miejscu

12.02.2008, 12:10

W Suchedniowie odbył się kolejny turniej ogólnopolski. Przez dwa dni o zwycięstwo oraz punkty do rankingu PZBad rywalizowali najlepsi juniorzy młodsi oraz młodzicy.

Pszczynę reprezentowali Weronika Strąk (PG 1), Paweł Pietryja, Wojciech Szczypek i Tomasz Tomża (wszyscy PG 1). Najlepszy wynik osiągnął Paweł Pietryja. W parze z Przemysławem Urbanem (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle) zajęli drugie miejsce. W finale spotkali się po raz kolejny z faworytami gospodarzy: Tomasz Persona/ Filip Przyjemski. Ponownie wygrali zawodnicy z województwa świętokrzyskiego, ale bardzo nieznacznie. Decydował pierwszy set. Pietryja/ Urban prowadzili od samego początku. Wydawało się, że łatwo wygrają. Niestety w końcówce kilka prostych błędów sprawiło, że przeciwnicy cieszyli się z wygranej. Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando pary „mieszanej”. Wynik 21:16 sugerował, że już złapali właściwy rytm gry. Tak samo rozpoczął się też trzeci set. Do stanu 7:4 gra była jednostronna. Jednak wtedy pojawiły się znowu niewymuszone błędy. Od tego momentu gra się wyrównała, a w końcówce znów dominowali Persona/ Przyjemski. Mecz zakończył się wynikiem 20:22; 21:16 i 18:21.

Dużo gorzej udało się Pawłowi zagrać w singlu. Rozstawiany z numerem 4 musiał zadowolić się miejscem w „szesnastce”. Po ograniu Bartłomieja Mroza (Kędzierzyn) i Bartosza Klimowicza (Białystok) niespodziewanie – lecz zasłużenie – uległ Jakubowi Michniewiczowi z Choroszczy.
Dobry start zaliczył Tomasz Tomża. W pierwszej rundzie po zaciętym pojedynku (21:15; 20:22; 22:20) pokonał Wojciecha Redlica z Łącznej. Mimo, że w drugim meczu nie dał rady Pawłowi Przyjemskiemu z Suchedniowa to można uznać, że zagrał bardzo dobrze.

W pełni zadowolona mogła by być Weronika Strąk gdyby wygrała swój mecz. Pokazała dobrą grę, ale tego dnia było to za mało by pokonać Justynę Zauchę ze Straszęcina. Na pocieszenie zostaje wynik 18:21; 19:21 i fakt, że Zaucha doszła aż do „ósemki”.
Zbyt silnego przeciwnika trafił w pierwszej rundzie Wojciech Szczypek. Krzysztof Glijer na dzień dzisiejszy posiada dużo lepsze umiejętności.
Zawody zorganizował klub Orlicz Suchedniów w dniach 9-10.02.2008. Wystartowało 180 najlepszych w kraju (oprócz Głubczyc) zawodniczek i zawodników.