(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Ulicą Uzdrowiskową przejedziemy tylko z przepustką

Goczałkowice-Zdrój04.06.2020, 16:13

Na ul. Uzdrowiskowej w rejonie uzdrowiska obowiązuje zakaz ruchu pieszego, kołowego i samochodowego. Nie dotyczy on m.in. mieszkańców, którzy mogą się tam poruszać z przepustkami.

Ograniczenie ruchu na ul. Uzdrowiskowej, w rejonie uzdrowiska i funkcjonującego tam izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia zostało wprowadzone przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie w połowie maja. Przyczyną była duża liczba rowerzystów czy pieszych, zwłaszcza w weekendy. Ruch ten stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi, jak i służb medycznych dowożących pacjentów do izolatorium. 

Co istotne, zakaz nie dotyczy pracowników uzdrowiska, służb ratunkowych oraz mieszkańców. Jak informuje uzdrowisko, istnieje możliwość otrzymania przepustki uprawniającej do przejścia lub przejazdu ul. Uzdrowiskową.

Przepustki wydawane są jedynie:

- osobom mieszkającym w najbliższej okolicy ul. Uzdrowiskowej oraz mieszkańcom ul. Parkowej w razie uzasadnionej potrzeby pilnego przemieszczenia się, zabezpieczenia podstawowych potrzeb, tj. dotarcia do sklepu, apteki czy przychodni,

- osobom dojeżdżającym do pracy, pracującym przy ul. Uzdrowiskowej.
„Jednocześnie przypominamy o możliwości przemieszczania się ul. Borowinową, co zalecamy ze względów bezpieczeństwa oraz utrzymania drożności ul. Uzdrowiskowej dla służb medycznych” - podkreśla Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój.

Przepustki można otrzymać w recepcji uzdrowiska przy ul. Uzdrowiskowej 55.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

KK

T G+ F

Zobacz także

Trudna sytuacja gmin uzdrowiskowych
Trudna sytuacja gmin uzdrowiskowych
Uzdrowisko bez kuracjuszy, a w szpitalu obostrzenia
Uzdrowisko bez kuracjuszy, a w szpitalu obostrzenia
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18