Ukradli sprzęt za 12 tys. zł. Szybko złapała ich policja

Pszczyna03.01.2017, 09:25

W ręce pszczyńskich policjantów wpadło czterech mężczyzn, którym zarzuca się włamanie do remontowanego budynku w Pszczynie. Łupem sprawców padły wartościowe elektronarzędzia. Do ich zatrzymania doszło dzięki świadkom, którzy niezwłocznie powiadomili o kradzieży stróżów prawa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty włamania, jednemu z nich przyjdzie dodatkowo odpowiadać za przestępstwo popełnione w warunkach tzw. recydywy.

Zgodnie z tym, co zostało przekazane dyżurnemu pszczyńskiej komendy, sprawcy wybili szybę w drzwiach i wynieśli z remontowanego budynku kosztowny sprzęt budowlany. Wartość skradzionych elektronarzędzi potwierdził pokrzywdzony wyceniając go na 12 tys. zł.

Dzięki świadkom zdarzenia i szybkiej reakcji policjantów zdołano wszystko odzyskać i zwrócić właścicielowi. Do samego zatrzymania sprawców doszło 1 stycznia, zaledwie kilka chwil od odebrania zgłoszenia przez dyżurnego.

Z przekazanej informacji wynikało, że czterech młodych mężczyzn uciekło ze skradzionymi rzeczami w kierunku centrum miasta. Mundurowi ustalili ich rysopisy. Dzięki temu zatrzymali całą czwórkę kilka ulic dalej.

35-latek z Miedźnej i jego trzej wspólnicy z Pszczyny usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. To nie jedyne przestępstwo, które się im zarzuca. Podczas zatrzymania bowiem 26-latek i dwaj 33-latkowie grozili jeszcze interweniującym policjantom.

Kodeks karny w przypadku kradzieży z włamaniem przewiduje nawet do 10 lat więzienia. O losie podejrzanych będzie teraz decydował sąd i prokurator.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące
Bus w rowie, bo kierowca chciał ratować zwierzę
Bus w rowie, bo kierowca chciał ratować zwierzę
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18