fot. UM Pszczyna

Uczniowie nagrali piosenki świąteczne z Czesławem Mozilem

Pszczyna14.10.2018, 11:12

W środę, 10 października w Pszczyńskim Centrum Kultury miały miejsce nagrania do pierwszego w Polsce Muzycznego Kalendarza Adwentowego.

Uczniowie Ogniska Muzycznego w Pszczynie z sekcji gitarowej przygotowanej przez Jolantę Janicką i Sylwię Witułę oraz sekcji fletu przygotowanej przez Małgorzatę Kuś-Pytlik, nagrali z Czesławem Mozilem dwie piosenki świąteczno-bożonarodzeniowe autorstwa muzyka, które tworzą cykl 24 piosenek w muzycznym kalendarzu adwentowym.

W listopadzie odbędą się nagrania video do projektu artystycznego „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” wraz z uczniami Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz wychowankami Domu Kulejących Aniołów.

Projekt jest społeczną akcją edukacyjno-kulturową mającą na celu zachęcenie dzieci do nauki śpiewu i gry na instrumentach, popularyzowanie edukacji muzycznej oraz stanowiącą symboliczny wyraz uznania dla nauczycieli muzyki oraz rodziców wspierających dzieci w realizacji muzycznych pasji.

Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany jest charytatywnie na rzecz Domu Kulejących Aniołów przy współpracy Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów za nami. Krystyna Fuławka ze srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego  [ZDJĘCIA]
II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów za nami. Krystyna Fuławka ze srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego [ZDJĘCIA]
Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów
Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18