fot. ar

II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów za nami. Krystyna Fuławka ze srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego [ZDJĘCIA]

Piasek02.09.2019, 10:30

W sobotę, 31 sierpnia już po raz drugi odbył się Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów w Piasku. To święto wdzięczności dla wszystkich, którzy wspierają działalność Domu Kulejących Aniołów. Podczas święta Krystyna Fuławka, przewodnicząca Zarządu pszczyńskiego Koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, otrzymała srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.  

Festyn to przede wszystkim dobra zabawa dla rodzin z dziećmi. Były konkursy i zabawy z klaunami, pokazy motocykli, tańca, ewolucji rowerowych. Dzieci mogły pojeździć konno, zjeść darmową watę cukrową, pomalować wraki samochodów, wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny lub fantazyjnie ozdobić swoją twarz. Podczas festynu można było poznać psy, które na co dzień uczestniczą w organizowanej na terenie ośrodka dogoterapii. Nie zabrakło występów scenicznych. Piosenki i wiersze wykonali podopieczni ośrodka. Zaśpiewała niewidoma wokalistka, Anna Hałupka. Katarzyna Raszka, mama 14-letniego podopiecznego ośrodka, rozgrzała publiczność, wykonując przeboje polskiej estrady. Festyn zakończył koncert zespołu Silver Dance i zabawa taneczna.

Podczas festynu trwał kiermasz pierogów, ciast oraz rękodzieła wykonanego przez podopiecznych i opiekunów ośrodka. Można było zjeść nie tylko różne rodzaje pierogów, w tym pierogi z krupniokiem przygotowane przez Mateusza Güncla, finalistę 6. edycji MasterChefa, ale i prawdziwą wojskową grochówkę, czy potrawy z grilla. Cały dochód zebrany ze sprzedaży podczas kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby ośrodka, w tym zakup autobusu do przewozu podopiecznych. 

Krystyna Fuławka złożyła podziękowania dla władz samorządowych i mieszkańców za wsparcie ośrodka. Dyplom z podziękowaniami za wieloletnią współpracę, okazane wsparcie i  pomoc otrzymał burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. W jego imieniu odebrała go wiceburmistrz Barbara Sopot-Zembok.

- Bez władz samorządowych nie moglibyśmy funkcjonować. Władze od wielu lat nas wpierają i  rozumieją nasze potrzeby. Za to chcielibyśmy im bardzo serdecznie podziękować. Miasto Pszczyna i powiat pszczyński to miejsce gdzie warto żyć, w którym można mieć dzieci niepełnosprawne, gdzie niepełnosprawni znajdują godne zabezpieczenie. To wszystko dzięki władzom samorządowym, przede wszystkim burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi oraz wiceburmistrz Barbarze Sopot-Zembok, którzy od wielu lat są z nami. Dziękujemy także pszczyńskiemu staroście Barbarze Bandole, wójtowi gminy Kobiór, pani sołtys Barbarze Psik, księdzu proboszczowi z Piasku, komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej – mówiła Krystyna Fuławka podczas imprezy.

- To nie samorządowcom należą się podziękowania, tylko Kulejącym Aniołom i ich opiekunom. Dzięki temu, że jesteście, my wszyscy możemy być trochę lepsi niż jesteśmy. Dziękuję wam za to, że stworzyliście tak wspaniały dom, w którym każdy czuje się jak u siebie i jest serdecznie witany. Jest tu tylko miłość i tej miłości życzę wam na zawsze – mówiła pszczyńska wiceburmistrz.

Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego wręczył Krystynie Fuławce radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Grzegorz Gaża. Pani Krystyna otrzymała także dyplom z podziękowaniami za wytrwałą pracę w ośrodku od rodziców osób niepełnosprawnych. W ich imieniu dyplom wręczyła Katarzyna Raszka.

 

 

ar

T G+ F

Zobacz także

Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów
Powstał muzyczny kalendarz dla Domu Kulejących Aniołów
Uczniowie nagrali piosenki świąteczne z Czesławem Mozilem
Uczniowie nagrali piosenki świąteczne z Czesławem Mozilem
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
Meetingi biegowe z "Aktywną Pszczyną"
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
E-learning dla najmłodszych mieszkańców wsi
Akcja Dar za dar - oddaj krew na pszczyńskim rynku i odbierz choinkę
Akcja Dar za dar - oddaj krew na pszczyńskim rynku i odbierz choinkę
Zastrzelono psa w Wiśle Wielkiej. Poszukiwani świadkowie
Zastrzelono psa w Wiśle Wielkiej. Poszukiwani świadkowie
Dziś startują 5. Śląskie Targi Książki w Katowicach. Potrwają do niedzieli
Dziś startują 5. Śląskie Targi Książki w Katowicach. Potrwają do niedzieli

Komentarze:

Obserwatorka 2019-09-06 godz. 09:37
Dlaczego usuwane są komentarze ?!
treść:
autor:

SQL: 18