Turniej plażówki w Pszczynie

21.05.2006, 23:39

Trzeci turniej plażówki zakończonyW akcji Rafał Bogacz -wraz z Mateuszem Kowalczykiem zwycięzca turnieju

Po zawodach o mistrzostwo Zespołu Szkół Rolniczych par mieszanych i zmaganiach uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich, zawody mężczyzn w kategorii OPEN zakończyły dziś cykl turniejów siatkówki plażowej, które odbywały się na obiektach pszczyńskiego „Rolniczoka”.

W rywalizacji 12 par zwyciężyli siatkarze czwartoligowej Polonii Łaziska Górne: Rafał Bogacz/Mateusz Kowalczyk. Duet ten pokonał w finale zawodników z Bielska: Jerzy Kościelny/Szymon Kwarta 2:1. Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie w meczu o trzecie miejsce. Pszczynianie: Błażej Jany/Bartosz Woźnikowski wygrali z parą z Łazisk: Wojciech Bilgoń/Artur Bogocz.

Turniej siatkówki plażowej- Jestem zaskoczony sporym zainteresowaniem zawodników, którzy chcą grać w takich turniejach. Trzeba też podkreślić, że uczestnicy prezentują na boisku czysto sportową walkę – powiedział nam prowadzący wszystkie trzy turnieje, Kazimierz Płachno. - Niby taki zwykły turniej, wygrać można tylko medal, a jednak każdy chce tu zwyciężyć. Oprócz samej gry, można przy okazji miło spędzić czas – dodał z kolei Rafał Bogacz.

Jak poinformował nas Kazimierz Płachno, w drugiej połowie czerwca przewidywany jest turniej par mieszanych w siatkówce plażowej. Jeżeli dopiszą sponsorzy, do Pszczyny zawita międzynarodowe towarzystwo. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)