Trwa Suszecka Jesień Kulturalna!

Suszec07.11.2019, 06:09

Trwa jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalną, którą zainaugurował Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli „Jak ze Susca powandruje. Jakich wydarzeń możemy spodziewać się w ciągu najbliższego miesiąca?

Prapremiera spektaklu "Kawaler z odzysku" Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego odbędzie się 10 listopada o godz. 18.00 (w związku ogromnym zainteresowaniem odbędzie się dodatkowy spektakl o godz. 15.00 ), zaś premiera 11 listopada o godz. 18.00.

24 listopada odbędzie się wydarzenia, na które wiele osób czeka - Wieczór Wolności. O godz. 18.00 laureatom ogólnopolskiego konkursu „Moje Podróże Małe i Duże” wręczone zostaną nagrody. Wieczór Wolności, będzie stanowić wyraz podziękowania dla firm, liderów społecznych, mieszkańców za współpracę i okazane wsparcie na rzecz propagowania działań kulturalno-społecznych w gminie Suszec. Podczas imprezy zagra zespół MÓW.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Powstań Śląski organizatorzy Jesieni zapraszają na wzruszający monodram „Mianujom mie Hanka” Teatru Korez. Spektakl odbędzie się 29 listopada o godz. 18.00. Wystąpi Grażyna Bułka, reżyseruje Mirosław Neinert. Monodram opiera się na tekście Alojzego Lyski – „Opowieść górnośląska”. Po spektaklu przewidziana jest dyskusja z gośćmi: Alojzym Lysko, dr. Krystianem Węgrzynkiem i Grzegorzem Franki. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl

W ramach realizowanego "Kursu na sztukę" zorganizowany zostanie kolejny "Wieczór z muzyką rozrywkową". Będzie to okazja dla osób 50 +, aby wziąć udział we wspólnej zabawie andrzejkowej. Wieczór odbędzie się 30 listopada, rozpoczęcie się o godz. 17.00. Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Należy odebrać jednak wejściówki w sekretariacie GOKu lub na portalu biletyna.pl

Jubileuszową Jesień Kulturalną zakończy spektakl "Bajka na Niepogodę” z udziałem samorządowców z powiatu pszczyńskiego. Przedstawienie odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.00. Bilety-cegiełki na to wydarzenie można kupić w cenie 10 zł w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala.

(źródło: GOK Suszec)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna
10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna
Wszystkie barwy jubileuszowej jesieni
Wszystkie barwy jubileuszowej jesieni
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław
Uczniowie z Góry wzięli udział w konkursie "Do hymnu"
Uczniowie z Góry wzięli udział w konkursie "Do hymnu"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20