Trwa Suszecka Jesień Kulturalna!

Suszec07.11.2019, 06:09

Trwa jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalną, którą zainaugurował Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli „Jak ze Susca powandruje. Jakich wydarzeń możemy spodziewać się w ciągu najbliższego miesiąca?

Prapremiera spektaklu "Kawaler z odzysku" Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego odbędzie się 10 listopada o godz. 18.00 (w związku ogromnym zainteresowaniem odbędzie się dodatkowy spektakl o godz. 15.00 ), zaś premiera 11 listopada o godz. 18.00.

24 listopada odbędzie się wydarzenia, na które wiele osób czeka - Wieczór Wolności. O godz. 18.00 laureatom ogólnopolskiego konkursu „Moje Podróże Małe i Duże” wręczone zostaną nagrody. Wieczór Wolności, będzie stanowić wyraz podziękowania dla firm, liderów społecznych, mieszkańców za współpracę i okazane wsparcie na rzecz propagowania działań kulturalno-społecznych w gminie Suszec. Podczas imprezy zagra zespół MÓW.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Powstań Śląski organizatorzy Jesieni zapraszają na wzruszający monodram „Mianujom mie Hanka” Teatru Korez. Spektakl odbędzie się 29 listopada o godz. 18.00. Wystąpi Grażyna Bułka, reżyseruje Mirosław Neinert. Monodram opiera się na tekście Alojzego Lyski – „Opowieść górnośląska”. Po spektaklu przewidziana jest dyskusja z gośćmi: Alojzym Lysko, dr. Krystianem Węgrzynkiem i Grzegorzem Franki. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl

W ramach realizowanego "Kursu na sztukę" zorganizowany zostanie kolejny "Wieczór z muzyką rozrywkową". Będzie to okazja dla osób 50 +, aby wziąć udział we wspólnej zabawie andrzejkowej. Wieczór odbędzie się 30 listopada, rozpoczęcie się o godz. 17.00. Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Należy odebrać jednak wejściówki w sekretariacie GOKu lub na portalu biletyna.pl

Jubileuszową Jesień Kulturalną zakończy spektakl "Bajka na Niepogodę” z udziałem samorządowców z powiatu pszczyńskiego. Przedstawienie odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.00. Bilety-cegiełki na to wydarzenie można kupić w cenie 10 zł w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala.

(źródło: GOK Suszec)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

V Suszecka Jesień Kulturalna
V Suszecka Jesień Kulturalna
10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna
10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna
Spektakl interaktywny przeciw cyberprzemocy
Spektakl interaktywny przeciw cyberprzemocy
20 lat teatralnej rodziny. Amatorski Zespół Teatralny z Suszca obchodzi swój jubileusz
20 lat teatralnej rodziny. Amatorski Zespół Teatralny z Suszca obchodzi swój jubileusz
Nowy kwartalnik "Strony ziemi pszczyńskiej"
Nowy kwartalnik "Strony ziemi pszczyńskiej"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20