10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna

Suszec01.12.2019, 23:31

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na jubileuszową 10. Suszecką Jesień Kulturalną. W tym roku odbędzie się aż 7 spotkań.

Tegoroczną Suszecką Jesień Kulturalną zainauguruje Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli „Jak ze Susca powandruje”, który odbędzie się po raz XVI. Turniej odbędzie się 3 listopada o godz. 15.00.  Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tematyka kultury regionalnej. Wstęp wolny.

Jak co roku odbędzie się także prapremiera spektaklu Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego pt. „Kawaler z odzysku”, która odbędzie się 10 listopada o godz. 18.00 oraz na premierę w dniu 11 listopada o godz. 18.00. Spektakl autorstwa Moniki Panfil, w reżyserii Bogusława Musiolika. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl – zakładka „Kup bilet”.

W kolejny weekend niezwykły wieczór – Wieczór Wolności, który odbędzie się 24 listopada o godz. 18.00. Podczas wieczoru wręczymy nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Moje Podróże Małe i Duże”. Wieczór Wolności, będzie stanowić wyraz podziękowania dla firm, liderów społecznych, mieszkańców za współpracę i okazane wsparcie na rzecz propagowania działań kulturalno-społecznych w naszej gminie. O ucztę muzyczną zadba zespół MÓW. Wstęp wolny.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Powstań Śląski zapraszamy na wzruszający monodram „Mianujom mie Hanka” Teatru Korez. Wystąpi Grażyna Bułka, reżyseruje Mirosław Neinert. Monodram oparty na tekście Alojzego Lyski – „Opowieść górnośląska”. Po spektaklu zapraszamy do wspólnej dyskusji z gośćmi: Alojzym Lysko, dr. Krystianem Węgrzynkiem i Grzegorzem Franki. Spektakl odbędzie się 29 listopada o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl – zakładka „Kup bilet”.

W ramach realizowanego "Kursu na sztukę" zapraszamy do udziału  w "Wieczorze z muzyką rozrywkową". Będzie to nie lada okazja dla osób 50 +, aby wziąć udział we wspólnej zabawie andrzejkowej. Wieczór odbędzie się 30 listopada, rozpoczęcie się o godz. 17.00. Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Należy odebrać bezpłatne wejściówki w sekretariacie GOKu lub na portalu biletyna.pl – zakładka „Kup bilet”.

Jubileuszową Jesień Kulturalną zakończy spektakl "Bajka na Niepogodę", takiej bajki jeszcze nie widzieliście! „Bajka na Niepogodę” to spektakl dla dzieci przygotowany z inicjatywy i z udziałem samorządowców z powiatu pszczyńskiego. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie – głowicy do ultrasonografu wykorzystywanego na oddziale neonatologicznym. Spektakl odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.00. Bilety-cegiełki na to wydarzenie można kupić w cenie 10 zł w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu.

Wszystkie imprezy odbędą się w sali GOK w Suszcu.  Bilety można zakupić w sekretariacie GOK od pn. do czw. od 8.30 do 19.30 oraz w pt. od 8.30 do 18.00  lub na portalu bieltyna.pl . Kontakt: 32 212 44 91 wew. 23, kasia@kulturasuszec.pl.

(źródło: GOK Suszec)

KK

T G+ F

Zobacz także

Wszystkie barwy jubileuszowej jesieni
Wszystkie barwy jubileuszowej jesieni
Trwa Suszecka Jesień Kulturalna!
Trwa Suszecka Jesień Kulturalna!
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Lecimy na wakacje z suszeckim GOKiem!
Lecimy na wakacje z suszeckim GOKiem!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18