Szpital: wrze na linii pracodawca związki zawodowe

08.09.2011, 14:46

Powiat

Spółka Centrum Dializa, dzierżawiąca pszczyński szpital, ciągle nie może dogadać się z działającymi w szpitalu związkami zawodowymi.


- Czy na terenie powiatu pszczyńskiego funkcjonuje konstytucja RP? Mam wrażenie, że nie. Centrum Dializa w piśmie z 30 sierpnia br. twierdzi, że na terenie szpitala nie istnieją związki zawodowe, bo rzekomo nie złożyły dokumentów rejestracyjnych. To jawne łamanie konstytucji RP – mówił 31 sierpnia, podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, Maciej Niwiński, przewodniczący zarządu Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Przedstawiciele związków zawodowych twierdzą, że wszelkie dokumenty przedłożyli nowemu pracodawcy. - Dzisiaj priorytetem dla dzierżawcy jest rachunek ekonomiczny, który nie zawsze idzie w parze z dobrem pacjenta. A pszczyński szpital pustoszeje, ubywa personelu i pacjentów – mówiła w czasie tej samej sesji Bożena Fajfer, przewodnicząca Okręgowego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Kamil Rudawiec, reprezentujący w szpitalu spółkę Centrum Dializa twierdzi, że to nie jest tak, że firma nie uznaje związków zawodowych. - Reprezentacja związków zawodowych, która jest tutaj w szpitalu, według ocen naszych prawników nie ma podstawy prawnej, dlatego, że osoby reprezentujące związki zawodowe nie są wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego jako osoby je reprezentujące w szpitalu - tłumaczy zawile Kamil Rudawiec.

Sprawę próbuje załagodzić Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego. - To jest kwestia dopracowania zapisów, rozmowy trwają, dialog jest – twierdzi.

(więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Gazety Pszczyńskiej”, do kupienia 20 września br.)

jack

T G+ F

Zobacz także

Atrakcyjne kursy zawodowe
Atrakcyjne kursy zawodowe
Związki mówią nie
Związki mówią nie
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
gorący temat
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
Znakują rowery "syntetycznym DNA"
Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18