Szkoły powiatowe z ciekawą ofertą

06.04.2012, 10:17

Powiat

W ofercie edukacyjnej dla przyszłych uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych obok sprawdzonych kierunków jest kilka interesujących nowości, m.in. związanych z górnictwem.


Kierunki naboru do pięciu placówek prowadzonych przez powiat pszczyński zatwierdził już Zarząd Powiatu. - Ruszamy z promocją naszych szkół, zaczynają się spotkania z rodzicami uczniów klas III gimnazjów, dyrektorzy szkół wraz uczniami odwiedzają gimnazja i prezentują przygotowaną ofertę – mówi Krystyna Świerkot-Żmij, naczelniczka Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W PSZCZYNIE to przede wszystkim I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Ta renomowana szkoła w ofercie na rok szkolny 2012/2013 proponuje nabór do klas pierwszych: matematycznej, biologicznej, polonistyczno-medialnej i ogólnej. W skład ZSO wchodzi także 3-letnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

Dwie nowości w swojej ofercie ma POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. GENERAŁA JÓZEFA BEMA W PSZCZYNIE. W ramach Technikum nr 1 proponuje naukę w klasie technik usług fryzjerskich i technik mechanik. Bogaty wachlarz zawodów oferuje wchodząca w skład ZS nr 1 Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Mała rewolucja, z korzyścią dla uczniów, szykuje się natomiast od nowego roku szkolnego w POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. KAROLA MIARKI W PSZCZYNIE. W ramach IV Liceum Ogólnokształcącego kontynuowana będzie wprowadzona w ubiegłym roku i ciesząca się sporym zainteresowaniem innowacja pedagogiczna pn. „Edukacja policyjna”. W Technikum nr 3 nowymi kierunkami są: technik agrobiznesu, technik obsługi turystycznej oraz technik budownictwa. Poza tym do Technikum nr 3 zostaną włączone dotychczasowe kierunki kształcenia z rozwiązanego od września Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Powstańców Ślaskich w Pszczynie. To technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik ekonomista, technik handlowiec i technik logistyk. Dwa zupełnie nowe kierunki to technik spedytor oraz technik mechatronik z innowacją pedagogiczną pn. technik mechatronik maszyn i urządzeń górniczych. - Ten ostatni zawód będziemy realizować w ścisłym porozumieniu z Jastrzębską Spółką Węglową – mówi Krystyna Świerkot-Żmij. - Uczniowie, którzy wybiorą ten kierunek kształcenia będą mieli okazję do odbycia praktyk w kopalniach jastrzębskiej spółki. Jesteśmy też po wstępnych uzgodnieniach - czekamy na podpisanie umowy - w sprawie gwarancji zatrudnienia dla absolwentów tego kierunku – dodaje naczelniczka Wydziału Oświaty i Zdrowia. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2 będzie natomiast kształcić w zawodach: rolnik, kucharz, ogrodnik oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W WOLI będzie prowadził nabór na dotychczasowych kierunkach w ramach Liceum Ogólnokształcącego, Technikum nr 2 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W skład tej szkoły wchodzi też 3-letnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Szkoła Policealna dla Dorosłych (technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz opiekun w domu pomocy społecznej).

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 SPECJALNYCH IM. JANUSZA KORCZAKA W PSZCZYNIE oferuję naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 4 Specjalnej (kucharz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) oraz w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. - Oferta wszystkich naszych szkół uwzględnia rozmowy i analizy przeprowadzone z dyrektorami, reformę szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz analizę sytuacji na powiatowym rynku pracy – wyjaśnia Krystyna Świerkot-Żmij.

jack

T G+ F

Zobacz także

W Kobiórze rolnicy z całego powiatu podziękowali za plony
W Kobiórze rolnicy z całego powiatu podziękowali za plony
Budynek starostwa ma odnowioną elewację
Budynek starostwa ma odnowioną elewację
gorący temat
Sławomir Kowalski nowym dyrektorem MORiS-u
Sławomir Kowalski nowym dyrektorem MORiS-u
Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach
Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18