Sześć minut Pitrego

02.04.2006, 19:16

Przemysław Pitry strzela swojego pierwszego gola w ekstraklasie.Przemysław Pitry

Wychowanek Iskry Pszczyna, Przemysław Pitry (na zdjęciu) w swoim drugim meczu w ekstraklasie zdobył pierwszego gola. Premierową bramkę strzelił zaledwie sześc minut po wejściu na boisko (w 60 minucie zastąpił Jacka Dembińskiego). To był pierwszy gol dla Amiki Wronki w spotkaniu z Wisłą Płock. Ostatecznie wronczanie zwyciężyli 2:0.

Dla pszczynianina był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej kontuzją stopy, której doznał w w spotkaniu z Odrą Wodzisław. W  pojedynku z wodzisławianami Pitry wywalczył dla swojego zespołu rzut karny. Po tym meczu napastnik z Pszczyny powiedział nam, że z optymizmem patrzy w swoją piłkarską przyszłość w ekstraklasie. Już w sparingach prezentował wysoką formę. Także z dwóch meczów w lidze jest się czym pochwalić.

Według Bogdana Pruska, który też grał w Amice, Pitry będzie regularnie występował na boisku ekstraklasy.  Wychowanek LKS Stara Wieś, obecnie piłkarz Przyszłości Rogów podkreślił, że Pitry powinien korzystać z wielkiego doświadczenia starszych zawoników, takich jak choćby Jacek Dembiński. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)