Strażaczki z Warszowic jedenaste w kraju

12.09.2014, 12:37

Warszowice

6 września br. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach wzięła udział w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w Olsztynie.


MDP Dziewcząt zakwalifikowała się do zawodów krajowych, zajmując w maju tego roku drugie miejsce na zawodach wojewódzkich, które odbywały się w Jastrzębiu-Zdroju. Jako jedna z dwóch drużyn dziewczęcych reprezentowała województwo śląskie.
W krajowych zawodach uczestniczyło 38 drużyn, w tym 19 dziewczęcych. Każda drużyna startowała po dwa razy w konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy na 400 m z przeszkodami. Oprócz tego pierwszy raz w zawodach rozegrano konkurencję musztry, którą wykonywano tylko raz przed pierwszym startem. W tej konkurencji dziewczyny z Warszowic spisały się bardzo dobrze, uzyskując 19 punktów 20 możliwych. Po konkurencji musztry dziewczyny przystąpiły do konkurencji rozwinięcia bojowego, a następnie biegu sztafetowego. Zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, nie uzyskując żadnych punktów karnych.

- Drugi raz dziewczyny startowały po godz. 17.00. Zmotywowane zaprezentowały się jeszcze lepiej, uzyskując lepsze czasy – bez punktów karnych. Jednym z elementów, który pomógł dziewczynom był głośny doping naszych kibiców, którzy wybrali się dopingować nasza drużynę w ilości 50 osób, ubrani w jednolite koszulki - mówi Artur Wowra, naczelnik OSP Warszowice.

Na tak wysokim szczeblu jednostka z OSP Warszowice wystartowała po raz pierwszy. Końcowe wyniki przyjęto więc ze zadowoleniem. - Zajęliśmy 11 miejsce, co jest bardzo dużym sukcesem dziewczyn. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Można dodać, że nasze dziewczyny zaprezentowały się o 20 sekund lepiej niż na zawodach wojewódzkich! Drużyna otrzymała w nagrodę pamiątkowy puchar, nagrodę pieniężną, koszulki oraz gadżety - mówi Artur Wowra

MDP OSP Warszowice reprezentowały: Klaudia Gizler, Natalia Jung, Aleksandra Wowra, Patrycja Krupka, Dominika Pawlas, Martyna Ziebura, Barbara Krupka, Sandra Drzyzga, Karolina Krupka. Opiekunem drużyny był naczelnik OSP Warszowice - Artur Wowra, który przygotowywał drużynę do zawodów wspólnie z z-cą naczelnika, Grzegorzem Rawskim.

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

95-latka z Warszowic
95-latka z Warszowic
Strażaczki z Pawłowic najlepsze w województwie!
Strażaczki z Pawłowic najlepsze w województwie!
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18