Sportowcy nagrodzeni

Pszczyna02.02.2015, 11:17

28 stycznia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wręczył działaczom, sportowcom oraz trenerom nagrody w dziedzinie sportu za rok 2014.

Oto nagrodzeni sportowcy:

Łukasz Jatczak – zawodnik LKS Pszczyna, wielokrotny mistrz województwa i makroregionu w biegu na 1000 metrów, ósmy zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 1000 m.
Karolina Baczyńska – była zawodniczka LKS Pszczyna, mistrzyni Polski w biegu na 1500 m, po niespodziewanym zakończeniu kariery sportowej zaangażowana w działalność klubu i pracę z dziećmi.
Ewelina Gawlak – zawodniczka LKS Pszczyna, zajęła czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami.
Szymon Ostrowski – zawodnik LKS Pszczyna, zajął czwarte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 m.
Ireneusz Węglarz – działacz LKS Studzienice, nagroda za zaangażowanie i pracę z młodzieżą w klubie.
Kazimierz Wierzyński – prezes LKS Studzionka, nagroda za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej w Studzionce.
Anna Hat-Hassa – prezes UKS Plesbad Pszczyna, od wielu lat zaangażowana w rozwój badmintona w Pszczynie, w kwietniu 2014 r. UKS Plesbad był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie.
Patrycja Jonderko – zawodniczka UKS Plesbad Pszczyna, w 2014 r. została sklasyfikowana na miejscach V-VIII podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w grze mieszanej.
Piotr Mynarski – działacz UKS Plesbad Pszczyna, zaangażowany w organizację tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie
Agnieszka Szczypka-Wojciech – działaczka związana z UKST Diablak, animatorka i miłośniczka turystyki pieszej zaangażowana w pracę z młodzieżą.
Józef Czerwieński – wieloletni działacz sportowy LKS Łąka.
Maciej Mizera – zawodnik i działacz LKS Rudołtowice-Ćwiklice, nagroda za społeczną pracę na rzecz rozwoju bazy sportowej w Rudołtowicach.
Ryszard Bochm – zawodnik Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. W 2014 r. zajął II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata Shaolin Kempo 2014, I i II miejsce w Otwartym Pucharze Świata Kong-Sao oraz I Miejsce w Pucharze Europy JBF Seniorów.
Maciej Cader – działacz związany z Stowarzyszeniem Szkolny Klub Sportowy Turystyki Górskiej i Nizinnej Wichura, miłośnik turystyki pieszej zaangażowany w pracę z młodzieżą.
Zbigniew Kloc – działacz społeczny związany z PTTK Pszczyna w zakresie turystyki górskiej, rowerowej oraz żeglarstwa.
Bogdan Bularz – działacz związany z PTTK Pszczyna, od wielu lat prowadzi zajęcia z młodzieżą z zakresu żeglarstwa sportowego i turystycznego.
Artur Piech – zawodnik Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, zajął drugie miejsce w Memoriale Olimpijskim w strzelectwie sportowym.
Sebastian Szklanny – zawodnik Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, zajął drugie miejsce na Ogólnopolskich Podziemnych Zawodach w strzelectwie sportowym.
Wioletta Mazur – zawodniczka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, druga zawodniczka Otwartych Mistrzostw Polski LOK.
Dariusz Heczko – wieloletni działacz związany z Uczniowskim Klubem Żeglarskim MORiS Pszczyna.
Zuzanna Famulok – zajęła I miejsce w Mistrzostwach Ślaska w pływaniu w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz stylem dowolnym, a także 3. miejsce w konkurencjach 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zamiennym.
Natalia Mach – zawodniczka MKS Iskra Pszczyna, zajęła ósme miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w skoku w dal, Halowa Mistrzyni Śląska Młodziczek w skoku w dal.
Jacek Majewski – zawodnik MKS Iskra Pszczyna, brązowy medalista Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w biegu na 300 m.
Mikołaj Zatorski – zawodnik MKS Iskra Pszczyna, srebrny medalista Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w skoku w dal oraz Halowy Mistrz Śląska w biegu na 600 m.
Dominik Pala – zawodnik MKS Iskra Pszczyna, Mistrz Śląska dzieci starszych w skoku w dal, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Śląska w biegu na 60 m.
Klaudia Łakota – zawodniczka MKS Iskra Pszczyna, srebrna medalistka Mistrzostw Śląska dzieci starszych w skoku w dal.
Jakub Kita – zawodnik MKS Iskra Pszczyna, halowy Mistrz Śląska Dzieci Starszych w biegach przełajowych.
Monika Biela – trenerka najmłodszej grupy lekkoatletów w MKS Iskra Pszczyna. Jej zawodniczki zdobyły cztery medale Mistrzostw Śląska.
Remigiusz Szlauer – prezes Klubu Płetwonurków Partnur, zaangażowany w szkolenie dzieci i młodzieży.
Przemysław Bardega – od wielu lat związany z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Koszykarskim Pszczyna, zaangażowany w pracę z dziećmi oraz organizację turniejów koszykówki.
Michał Wyrobek – zawodnik kadry Śląska w koszykówce, najlepszy zawodnik reprezentacji Śląska w Pucharze Tatr 2014, ze swoją drużyną zajął 4. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wałbrzychu w 2014 r.
Andrzej Żupa – czołowy zawodnik LKS Znicz Jankowice.
Magdalena Ryguła – czołowa zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Stołowego.
Janusz Woźnikowski – wieloletni działacz, trener piłki siatkowej, obecnie związany z Klubem Sportowym „Pszczyńskie Żubry”.
Karolina Więcek – zawodniczka Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego, w 2014 r. została wicemistrzynią Śląska oraz uzyskała awans do Mistrzostw Polski.
Maria Wiatr – czołowa zawodniczka Pszczyńskiego Stowarzyszenia Szachowego, w 2014 r. awansowała do I ligi seniorów.
Józef Holewik – działacz i wieloletni trener LKS Wisła Mała.
Jarosław Płachno – trener związany z UKS Centrum Pszczyna, zaangażowany w rozwój siatkówki dziewcząt w tym klubie.
Sabina Bogacz – trenerka szkółki siatkówki dziewcząt w UKS Centrum Pszczyna.
Wojciech Studzieński – działacz i kierownik zespołu seniorów MKS Iskra Pszczyna.
Edyta Gołek – zawodniczka Ludowego Kolarskiego UKS Pszczyna, w 2014 r. zdobyła trzy tytuły mistrzyni Śląska w kolarstwie szosowym oraz zdobyła Puchar Polski Młodzików przy Tour de Pologne.
Klaudiusz Migdoł – trener Ludowego Kolarskiego UKS Pszczyna, trzech jego wychowanków zostało powołanych do kadry Polski, jest trenerem mistrza Polski juniorów młodszych.
Grzegorz Kuś – działacz związany z Pszczyńskim Klubem Tenisowo-Narciarskim Greg Team, zaangażowany w rozwój tenisa ziemnego wśród dzieci i młodzieży w Pszczynie.
Wiesław Maroń – wieloletni działacz, pasjonat piłki siatkowej kobiet wspierający od wielu lat PLKS. Przez wiele lat lekarz Kadry Narodowej siatkarzy.