Sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Pszczyna23.11.2015, 12:06

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej nagrodzeni zostali sportowcy oraz trenerzy. Nagrodę Burmistrza w dziedzinie sportu oraz gratulacje wyróżnionym wręczył burmistrz Dariusz Skrobol oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Leszek Szczotka.

Nagrodę otrzymali:

Kamila Nowak – zawodniczka klubu BKT Advantage Bielsko Biała, zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek w Tenisie Ziemnym w Inowrocławiu.

Paulina Klimas – zawodniczka klubu AZS AWF Katowice, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim w kategorii U-23 w Przechlewie.

Eneasz Wiewióra – zawodnik Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych w kategorii rankingu 2400 we Wrocławiu oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Województw z drużyną Śląska.

Ewa Kucharska – zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Iskra Pszczyna, zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Maratonie oraz zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w biegu na 10 000 metrów.

Mirosław Gołębiewski – trener Ewy Kucharskiej, brązowej medalistki Mistrzostw Polski w Maratonie.

Kornelia Marczak – zawodniczka UKS Plesbad Pszczyna, zdobyła złoty medal w grze mieszanej oraz brązowy medal w grze podwójnej kobiet podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie w Białymstoku.

Dagmara Pękała – zawodniczka UKS Plesbad Pszczyna, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Województw drużyn mieszanych w Białymstoku.

Tomasz Klepek – zawodnik UKS Plesbad Pszczyna, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Województw drużyn mieszanych w Białymstoku.

Paweł Pietryja – zawodnik UKS Plesbad Pszczyna, zdobył złoty medal w grze mieszanej oraz brązowy medal w grze deblowej w Mistrzostwach Polski w Badmintonie w kategorii Elita w Sobótce.

Damian Pławecki – trener UKS Plesbad Pszczyna, zawodnik - brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintonie, trener nagrodzonych zawodników Kornelii Marczak, Dagmary Pękały, Tomasza Klepka i Pawła Pietryji.

Ewelina Gawlak – zawodniczka LKS Pszczyna, zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000 metrów przez przeszkody
w Białymstoku.

Sylwia Indeka – zawodniczka LKS Pszczyna, zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w Toruniu oraz złoty medal w biegu na 1500 metrów w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w Białej Podlaskiej.

Marzanna Helbik – trener LKS Pszczyna oraz kadry Polski juniorek w biegach średnich i długich, trenerka nagrodzonych medalistek Eweliny Gawlak i Sylwii Indeki.

Natan Fiedeń – zawodnik LKS Pszczyna, zdobył srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 300 metrów, złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400 metrów oraz zajął piąte miejsce w sztafecie mieszanej 4x400 podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Cali w Kolumbii.

Joachim Helbik – trener LKS Pszczyna oraz Natana Fiedenia dwukrotnego medalisty Mistrzostw Polski.