Silent Bridge laureatem Żubrowiska 2011

06.09.2011, 10:27

Pszczyna

Dominowało ostre granie, a ze sceny biła ogromna energia. Laureatem tegorocznej edycji Żubrowiska został zespół Silent Bridge.


Za nami VIII Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych Żubrowisko 2011. W ciągu dwóch dni można było przekonać się, że w Pszczynie i okolicach jest naprawdę zdolna młodzież, która tworzy ciekawą muzykę – był folk rock, hard rock czy trash metal. Pierwszego dnia zakwalifikowane zespoły (było ich 7, gdyż jeden nie dojechał) wzięły udział w warsztatach muzycznych, gdzie pod okiem specjalistów ćwiczono wokale oraz grę na instrumentach. Następnie uczestnicy zaprezentowali się przed publicznością zgromadzoną w Pszczyńskim Centrum Kultury.
Decyzją jury nagroda główna Żubrowiska (nagroda starosty pszczyńskiego o wartości 2 000 zł) powędrowała do tysko-kobiórskiej grupy Silent Bridge. Grupa została założona 1,5 roku temu, w jej skład wchodzą Dawid Białoń, Krystian Opołka, Rafał Dziewiątka, Łukasz Warzecha i Piotr Tomanek. Pytani o inspiracje do tworzenia nowych kawałków mówią, że w ich przypadku to dość skomplikowana sprawa. - Każdego z nas inspiruje coś innego, bo każdy słucha innej muzyki. Gitarzyści – twardszej, wokalista – w stylu zespołu Coma, perkusista – jazzu, a basista słucha muzyki z lat 80. Łączymy to wszystko i wychodzi muza, którą gramy na koncertach. Nie da się nas zaszufladkować – przekonują laureaci.

Ale to nie jedyny laur, jaki przyznano. Nagrodę burmistrza Pszczyny o wartości 1 500 zł zdobyli laureaci nagrody publiczności na ubiegłorocznym Żubrowisku, Flies, których występ spotkał się z najbardziej entuzjastyczną reakcją publiczności. Widzowie swoją nagrodę przyznali jednak innej grupie – G.P.S. Zespół w ramach wyróżnienia zagra także koncert w sali PCKul-u. Podobnie, jak Random Elems z Mizerowa, który ponadto otrzymał możliwość masteringu dwóch utworów w profesjonalnym studiu. Nagroda ta przypadła w udziale też ćwiklickiej kapeli Chapel of Death. Drugiego dnia imprezy, koncert na pszczyńskim rynku zagrali laureaci tegorocznego Żubrowiska – Silent Bridge oraz gość specjalny, zespół Strefa.
Paweł Komraus/Gazeta Pszczyńska

(więcej czytaj w najnowszym wydaniu „Gazety Pszczyńskiej”, nr 17 z 6 września br.)

jack

T G+ F

Zobacz także

It s Working! laureatem Żubrowiska 2012
It s Working! laureatem Żubrowiska 2012
Dni Pszczyny 2011 - IV Festiwal Pszczyńskich Maszketów „Chochla 2011”
Dni Pszczyny 2011 - IV Festiwal Pszczyńskich Maszketów „Chochla 2011”
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
gorący temat
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
Znakują rowery "syntetycznym DNA"
Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18