Rośnie w siłę hospicyjna rowerowa drużyna odlotowa

Powiat08.08.2018, 08:40

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ─ jako jedyna organizacja społeczna z województwa śląskiego ─ zakwalifikowało się do konkursu rowerowego „OdLOTTOwa jazda” Fundacji Lotto. Do wygrania jest 100 tys. zł na cel społeczny! Hospicjum zwraca się do wszystkich rowerzystów na Górnym Śląsku o pomoc w zdobyciu tej cennej nagrody.

Do akcji może przystąpić każdy. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo oraz zarejestrować się w drużynie Hospicjum św. Ojca Pio na specjalnej stronie rywalizacji (uwaga: nie ma do niej dostępu przez aplikację). Przebyty dystans − mierzony na bieżąco aplikacją Endomondo i poprawnie zarejestrowany − jest automatycznie przekazywany na rzecz pszczyńskiego hospicjum.

Rywalizacja rozpoczęła się 1 lipca, wówczas pszczyńskie hospicjum plasowało się na 17 pozycji i miało kilkunastu uczestników w drużynie. Dziś może poszczycić się już 7. miejscem i ponad 700 „zawodnikami”, ale chce walczyć dalej. Hospicjum zwraca się z prośbą do wszystkich miłośników dwóch kółek, aby wspomogli hospicyjną drużynę św. Ojca Pio. Można jeździć, jak i kiedy się chce, jedyny warunek:  tylko po terenie Polski. Akcja trwa do 15 września.

Wszystkie szczegóły znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl oraz na Facebooku: Hospicjum Pszczyna.

Do udziału w akcji hospicjum zaprasza także uczestników Rajdu Koroną Zapory w Goczałkowicach-Zdroju (26 sierpnia) oraz XII Miedziańskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się we wrześniu w gminie Miedźna. W obu rajdach biorą udział rowerzyści z całego regionu.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

Pszczyńskie hospicjum nieprzerwanie działa i niesie pomoc od 19 lat.

jack

T G+ F

Zobacz także

Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Hospicjum z certyfikatem i nowym zarządem
Hospicjum z certyfikatem i nowym zarządem
Nie żyje Fryderyk Szendera
Nie żyje Fryderyk Szendera

Komentarze:

izal 2018-08-08 godz. 12:06
kilometry się nie zapisują przejechałam już dla hospicjum ponadt 300km a zapisane jest 30 i nie wiem dlaczego
treść:
autor:

SQL: 18