Rośnie w siłę hospicyjna rowerowa drużyna odlotowa

Powiat08.08.2018, 08:40

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ─ jako jedyna organizacja społeczna z województwa śląskiego ─ zakwalifikowało się do konkursu rowerowego „OdLOTTOwa jazda” Fundacji Lotto. Do wygrania jest 100 tys. zł na cel społeczny! Hospicjum zwraca się do wszystkich rowerzystów na Górnym Śląsku o pomoc w zdobyciu tej cennej nagrody.

Do akcji może przystąpić każdy. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo oraz zarejestrować się w drużynie Hospicjum św. Ojca Pio na specjalnej stronie rywalizacji (uwaga: nie ma do niej dostępu przez aplikację). Przebyty dystans − mierzony na bieżąco aplikacją Endomondo i poprawnie zarejestrowany − jest automatycznie przekazywany na rzecz pszczyńskiego hospicjum.

Rywalizacja rozpoczęła się 1 lipca, wówczas pszczyńskie hospicjum plasowało się na 17 pozycji i miało kilkunastu uczestników w drużynie. Dziś może poszczycić się już 7. miejscem i ponad 700 „zawodnikami”, ale chce walczyć dalej. Hospicjum zwraca się z prośbą do wszystkich miłośników dwóch kółek, aby wspomogli hospicyjną drużynę św. Ojca Pio. Można jeździć, jak i kiedy się chce, jedyny warunek:  tylko po terenie Polski. Akcja trwa do 15 września.

Wszystkie szczegóły znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl oraz na Facebooku: Hospicjum Pszczyna.

Do udziału w akcji hospicjum zaprasza także uczestników Rajdu Koroną Zapory w Goczałkowicach-Zdroju (26 sierpnia) oraz XII Miedziańskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się we wrześniu w gminie Miedźna. W obu rajdach biorą udział rowerzyści z całego regionu.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

Pszczyńskie hospicjum nieprzerwanie działa i niesie pomoc od 19 lat.

jack

T G+ F

Zobacz także

Odwiedzający groby wsparli hospicjum
Odwiedzający groby wsparli hospicjum
Na cmentarzach będzie można wesprzeć hospicjum
Na cmentarzach będzie można wesprzeć hospicjum
Pracownicy sądu chcą godnie zarabiać
Pracownicy sądu chcą godnie zarabiać
Rekordowe dochody i wydatki budżetu powiatu
Rekordowe dochody i wydatki budżetu powiatu
Zima oznacza dodatkowe obowiązki dla właścicieli posesji
Zima oznacza dodatkowe obowiązki dla właścicieli posesji
W sobotę Urząd Skarbowy będzie czynny
W sobotę Urząd Skarbowy będzie czynny

Komentarze:

izal 2018-08-08 godz. 12:06
kilometry się nie zapisują przejechałam już dla hospicjum ponadt 300km a zapisane jest 30 i nie wiem dlaczego
treść:
autor:

SQL: 18