Raport ligowy: Remis Łąki, porażka Pniówka

14.08.2006, 12:20

Tym razem czwartoligowe zespoły z Powiatu Pszczyńskiego nie miały szczęścia. Pniówek przegrał na własnym terenie z Koszarawą, a Łąka zremisowała z Grunwaldem.

LKS Łąka – Grunwald Halemba 2:2 (2:1)
Gole dla Łąki: Piotr Maroszek. Adam Mateja

Zieloni zaczęli mecz od prowadzenie 2:0. Wynik powinien być jeszcze wyższy przed przerwą, ale Piotr Maroszek nie strzelił gola stojąc dwa metry od pustej bramki! Przed przerwą gola zdążyli strzelić rudzianie. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry, gospodarze grali w 10. Druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mirosław Żur. Grający z przewagą jednego zawodnika goście, zdobyli drugiego gola. Bohaterem meczu mógł zostać Andrzej Żur, ale jego strzał w końcówce meczu trafił w poprzeczkę świątyni Grunwaldu.

Pniówek Pawłowice – Koszarawa Żywiec 0:1 (0:0)

Mimo iż trener Mirosław Szwarga uczulał swoich graczy na dobrze wykonywane stałe fragmenty gry, przez piłkarzy z Żywca, Pniówek stracił gola właśnie tym sposobem. Jego autorem był Maciej Szmatiuk. Pniówek mógł strzelić gola za sprawą Łukasza Tomali w pierwszej i Marcina Mazurka w drugiej połowie. Zabrakło jednak precyzji wykończenia szans obu piłkarzy.