Raport ligowy: remis Iskry, porażka Sokoła

28.05.2006, 14:48

Raport ligowy: remis Iskry, porażka SokołaPo tym strzale Piotra Bieleckiego z rzutu karnego, Iskra prowadziła 2:0.

To nie był udana kolejka dla naszych drużyn, które bronią się przed spadkiem z klasy okręgowej. Iskra Pszczyna zaledwie zremisowała,a Sokół Wola przegrał na własnym boisku. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Iskra Pszczyna – Górnik Boguszowice 2:2 (0:0)
Gole dla Iskry: Rafał Duży, Piotr Bielecki

Iskra zremisowała mecz, którego nie miała prawa zremisować! Sytuacji do strzelenia goli pszczynianie mieli na tyle sporo, że już do przerwy wynik powinien brzmieć co najmniej 2:0. Szanse marnowali: Kazimierz Gołąb, Łukasz Janik, Paweł Piszczek. Druga połowa zaczęła się podobnie – od zmarnowanych szans Iskry. Dopiero kwadrans po przerwie gola strzelił Rafał Duży. Chwilę później rzut karny za faul na Błażeju Gadzie wykorzystał Piotr Bielecki. Wydawało się, że to już po meczu i Iskra zdobędzie bardzo cenne trzy punkty. W końcówce goście wykorzystali zapędy obrońców Iskry pod bramkę... Górnika i zdobyli dwa gole.

Sokół Wola – GKS II Jastrzębie 0:1

Sokół rozegrał jedno z najgorszych spotkań w rundzie wiosennej. Pech tym większy, gdyż stało się to w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Najlepszym na boisku był bramkarz Sokoła, Rafał Korzec, który znakomicie bronił w sytuacjach sam na sam i pozostałych akcjach jastrzębian. Dla wolan gole mógł zdobyć Adrian Potasiak, Marek Bajon ( w pierwszej połowie) i Dawid Hamerla (strzał w słupek w ostatniej minucie meczu). Sokół kończył mecz w dziesiątkę, bo czerwony kartonik ujrzał Wojciech Germanek.