Raport ligowy: "Po jednym" Sokoła i Nadwiślana

14.08.2006, 12:01

Reprezentanci gminy Miedźna w klasie okręgowej, czyli Sokół Wola i Nadwiślan Góra odnieśli zwycięstwa w II kolejce spotkań. Oba zespoły wygrały po 1:0.

Sokół Wola – Urania Ruda Śląska 1:0 (0:0)
Gol: Mariusz Piekorz

To było szczęśliwe zwycięstwo Sokoła Wola. Ale stare porzekadło mówi, że szczęście sprzyja lepszym. Wolanie odnoszą drugie zwycięstwo w tym sezonie, dzięki bramce strzelonej przez Mariusza Piekorza w samej końcówce meczu. Zaraz po przerwie grający trener Sokoła, Mirosław Madeja nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił). Później piłka lądowała na poprzeczce i słupku bramki gospodarzy, a w kilku sytuacjach dobrze zachował się tez Rafał Korzec.

Czarni Piasek – Nadwiślan Góra 0:1 (0:0)
Gol: Piotr Gawęda

Piłkarze Nadwiślana wywieźli trzy punkty z Piasku. Gol na wagę zwycięstwa padł w drugiej połowie. Po serii rzutów rożnych górzan, w końcu jeden przyniósł efekt. Pięknym strzałem z woleja popisał się Piotr Gawęda. Podopieczni trenera Mirosława Wowry mogli strzelić jeszcze kilka goli, ale dwukrotnie strzały Jerzego Dadoka lądowały na poprzeczce bramki Czarnych. Z pozostałymi zagrożeniami pewnie poradził sobie bramkarz, Arkadiusz Dyrda. Czarni najlepszą sytuacje do strzelenia gola zmarnowali w pierwszej połowie. Zbigniew Kościański zmienił lot piłki po zagraniu jednego z kolegów, ale strzał obronił Szymon Kwiatkowski. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)