Poranne zdarzenia na drogach: dwie kolizje i wypadek

Powiat04.03.2019, 13:27

Rano i przed południem na pszczyńskich drogach odnotowano 3 zdarzenia drogowe: dwie kolizje i wypadek. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Skończyło się na dwóch mandatach i wizycie ze złamaną nogą w szpitalu. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Coraz więcej słońca i … Początek tygodnia pokazuje, że również brawury na drogach. Około godz. 7.00 rano pszczyńscy policjanci odebrali 2 zgłoszenia, a jeszcze przed południem kolejne.

Na „jedynce” zanotowano dwie kolizje. Do pierwszej doszło w Kobiórze. Tam, w okolicach stacji paliw zderzyły się dwa pojazdy, samochód ciężarowy i osobówka. Przez pewien czas przejezdny był tylko jeden pas ruchu w kierunku Pszczyny. Było to spowodowane potrzebą usunięcia ciężarówki z jezdni.

Do drugiej kolizji doszło w Goczałkowicach-Zdroju. Tam zderzyły się dwie toyoty. W jednym i drugim przypadku kierowcy byli trzeźwi, policjanci mogli więc zakończyć swoje czynności wypisaniem mandatu karnego.

W podobnym czasie, co pierwsza zdarzenie, odebrano również zgłoszenie o wypadku w Pawłowicach. Na tamtejszej obwodnicy, jak początkowo sądzono, miały zderzyć się trzy samochody osobowe. Okazało się jednak, że zderzyły się tir, którym kierował obywatel Czech i bus.

Ostatecznie, opieki lekarzy wymagał pasażer tego drugiego samochodu. Mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną nogą i wstrząśnieniem mózgu.

Według wstępnych ustaleń policjantów, z nieznanych jeszcze przyczyn, kierowca tira uderzył w tył busa, a kierowca tego drugiego, tracąc panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu. Tu również przyszło odczuć kierowcom pewne niedogodności, przez pewien czas ruch w tym miejscu odbywał się bowiem wahadłowo.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18