(fot. UM Pszczyna)

Podczas Biegu Pszczyńskiego możemy pomóc chorej Dominice

Pszczyna21.05.2019, 11:20

Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza to nie tylko sportowa rywalizacja. Tradycyjnie zawodom towarzyszyć będzie akcja charytatywna.

Dzięki wsparciu Fundacji PKO BP oraz zbiórce przeprowadzonej przez Śląsko-Małopolskie Stowarzyszenie Ubezpieczonych możliwa będzie pomoc Dominice z Wisły Małej. Dziewczynka choruje na neuroblastomę (nowotwór występujący tylko u dzieci, najczęściej umiejscowiony w jamie brzusznej).

Na terenie imprezy będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Zbiórka przeprowadzona zostanie również na trasie biegu. Na końcu stawki z puszkami będzie można spotkać m.in. burmistrza Dariusza Skrobola oraz Jacka Juchę, prezesa Carbo Asekura.

Ósma już edycja Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. Wydarzenie co roku jednoczy nie tylko mieszkańców Pszczyny i okolic, ale również osoby spoza powiatu. Impreza kierowana jest zarówno dla tych zapalonych biegaczy, jak i amatorów - trasa licząca 10 km nie wymaga dużego przygotowania, a można to zrobić wspólnie pod okiem profesjonalnych trenerów, w ramach akcji „Pszczyna biega”, która jest cyklem treningów przygotowawczych do biegu. Impreza przybiera formę rodzinnego pikniku z wieloma atrakcjami dla każdej grupy wiekowej. Przed biegiem głównym dla osób od 16. roku życia, zdrową rywalizację rozpoczną najmłodsi w ramach biegów juniorskich.

- Główną motywacją, aby co roku wraz z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu organizować bieg w Pszczynie jest to, że mamy szansę propagować zdrowy styl życia i zachęcać do uprawiania sportu. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego takie pozytywne nawyki warto zaszczepiać już od najmłodszych lat - mówi pomysłodawca biegu, Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura S.A.

Opłata startowa do 26 maja wynosi 55 zł. Zgłosić swój udział można również w dniu imprezy - wtedy opłata wyniesie 70 zł. Zapisy TUTAJ.

(źródło: UM Pszczyna)

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Pobiegnij nocą dla Hospicjum św. Ojca Pio!
Pobiegnij nocą dla Hospicjum św. Ojca Pio!
Pobiegnij dla
Pobiegnij dla "Zameczku" w Rudołtowicach. Zapisy trwają
Sygnalizacja świetlna na ul. Cieszyńskiej już od czwartku 21 listopada
Sygnalizacja świetlna na ul. Cieszyńskiej już od czwartku 21 listopada
Spektakl "W pracowni św. Mikołaja" i spotkanie z Mikołajem w Goczałkowickim GOKu
Spektakl "W pracowni św. Mikołaja" i spotkanie z Mikołajem w Goczałkowickim GOKu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19