Pierwszy gol Piszczka w Bundeslidze!

27.04.2008, 09:24

Łukasz Piszczek zdobył swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze! Dokonał tego w wyjazdowym meczu z Hannoverem 96.

Wychowanek LKS Goczałkowice zagrał w Hannoverze cały mecz. Do przerwy jego Hertha Berlin przegrywała 0:2. Po zmianie stron kontaktowego gola dla berlińczyków strzelił z rzutu karnego Sofian Chahed, a w 66. minucie meczu do remisu doprowadził Łukasz Piszczek.Przypomnijmy, że napastnik rodem z Goczałkowic został powołany przez Leo Beenhakkera do szerokiej kadry reprezentacji Polski na Euro 2008.

Spośród naszych piłkarzy występujących w Orange Ekstraklasie warto odnotować pełne 90 minut Krzysztofa Bodzionego przeciwko Zagłębiu Lubin. Nie był to jednak udany mecz dla piłkarzy Zagłębia Sonsowiec, którzy przegrali na własnym boisku z mistrzem kraju 0:3. Po tym spotkaniu jest już pewne, że sosnowiczanie spadają do III ligi.

Przemysław Pitry zantował z kolei tylko 15-minutowy występ przeciwko Cracovii. Lech przegrał pod Wawelem 2:3. (fot. www.hertha.de)