Gol Piszczka w reprezentacji

25.05.2006, 14:01

Gol Piszczka w meczu ze SzwedamiŁukasz Piszczek

Łukasz Piszczek (na zdjęciu) zdobył wczoraj honorwego gola dla polskiej reprezentacji młodzieżowej, w wyjazdowym meczu z Szwecją. Zawodnik Zagłębia Lubin trafił do szwedzkiej bramki w 87 minucie. Była to ostatni gol w tym pojedynku, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Wychowanek LKS Goczałkowice pojawił się na boisku w 30 minucie, zastępując zawodnika Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Tomasza Zahorskiego.

Tydzień wcześniej nasza młodzieżówka rozegrała spotkanie kontrolne (także na wyjeździe) ze swoimi szwajcarskimi równieśnikami. Mecz ten zakończył się remisem 1:1, a Piszczek zagrał przez pełne 90 minut.

Przypomnijmy, że drużyna, ktorej trenerem jest Andrzej Zamilski przygotowuje się do jesiennych eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wtedy Polacy zagrają z Portugalią i Łotwą. MME będą jednocześnie eliminacjami do Igrzysko Olimpijskiech, które odbędą się w Pekinie.