fot. KPP Pszczyna

Pawłowice: akt oskarżenia za przydomową plantację marihuany

Pawłowice30.11.2017, 10:53

W przykrytej folią ziemiance stróże prawa odkryli amatorską uprawę nielegalnych roślin. Mundurowi zabezpieczyli 21 krzaków marihuany. Jest już akt oskarżenia w tej sprawie. 47-letniemu właścicielowi nielegalnego siewu zarzuca się uprawę marihuany i posiadanie blisko 300 gramów jej suszu.

Plantacja marihuany została odkryta przez pawłowickich policjantów w lipcu tego roku, na terenie gminy, w dobrze zakamuflowanej ziemiance. Była przykryta folią, posiadała komin wentylacyjny, oświetlenie, znajdowały się tam zapasy ziemi, beczki na wodę i zestaw filtrujący.

Była więc w pełni dostosowana do prowadzenia uprawy, jak się później okazało, nielegalnych roślin. Policjanci zabezpieczyli tam 21 krzaków marihuany, z których można było wytworzyć znaczne ilości ziela konopi innego niż włókniste.

Dodatkowo, w znajdującym się obok ziemianki domku kampingowym, znaleźli reklamówkę i kartonowe pudełko, w których 47-latek przechowywał blisko 300 gramów brunatno-zielonego suszu. W trakcie prowadzonego śledztwa uzyskano opinię chemiczną potwierdzającą, że zabezpieczone rośliny i susz to zabronione konopie.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia w tej sprawie i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że susz pochodził z jego uprawy i miał być wykorzystany jedynie na własny użytek.

Za posiadanie tak dużej ilości środków odurzających i uprawę krzaków marihuany mogą mu grozić poważne konsekwencje prawne. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w przypadku pierwszego przestępstwa zakładają bowiem nawet do 10 lat więzienia, a za drugie przewidują od 6 miesięcy do 8 lat.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Oszukiwali na sprzęcie budowlanym
Oszukiwali na sprzęcie budowlanym
W ręce policji wpadło aż siedem poszukiwanych osób
W ręce policji wpadło aż siedem poszukiwanych osób
Radar poinformuje o burzach, wichurach czy gradzie
Radar poinformuje o burzach, wichurach czy gradzie
Weź laskę do teatru, czyli rozkręć Maszynę Bez Ucha!
Weź laskę do teatru, czyli rozkręć Maszynę Bez Ucha!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19