Parking pod przedszkolem z założenia miał służ mieszkańcom.

Parkingowy problem przy przedszkolu

Jankowice09.03.2018, 09:47

W ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku przy przedszkolu w Jankowicach utwardzono sześć miejsc parkingowych. Na ostatnim zebraniu sołeckim mieszkańcy zwrócili jednak uwagę, że częściej niż oni parkują tam pracownicy przedszkola.

Jeden z mieszkańców Jankowic na zebraniu sołeckim zabrał głos w sprawie miejsc parkingowych niedawno powstałych przy przedszkolu. – Małe dzieci trzeba odprowadzić na sale, co wymusza zaparkowanie samochodu. Inwestycję zrealizowano z budżetu obywatelskiego dla poprawy bezpieczeństwa dzieci i mieszkańców. Dziennie zaprowadzam tutaj dziecko i trzy miejsca są zawsze zajęte przez pracowników – mówił. Jako rozwiązanie proponuje umieszczenie znaku „postój do 15 minut”, aby w godzinach funkcjonowania przedszkola korzystali z tych miejsc, ci którzy potrzebują odprowadzić lub odebrać dziecko. W rezultacie zwiększyłoby to przepustowość parkingu.

Do tych uwag odniosła się dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Agnieszka Kowalik-Stania. – Jak pod każdym zakładem pracy, pod szkołą jest również parking, który wykorzystują pracownicy. Proszę pamiętać, że często nauczyciele mają ze sobą wiele sprawdzianów i innych materiałów. W naszej szkole jest również 10 nauczycieli, którzy pracują w kilku placówkach i muszą szybko przejechać do następnej szkoły. Proszę mi powiedzieć jak mam pracownika zmusić, żeby stanął pod kościołem i dlaczego on, a nie rodzic ma tam zaparkować? Odpowiedz pracownika będzie jasna, kto pierwszy ten lepszy – wyjaśniała.

Dodaje, że nie jest to jedyne miejsce gdzie można się zatrzymać przy przedszkolu. – Po prawej stronie ulicy Kasztanowej, jadąc od straży nie ma zakazu postoju, więc w przypadku tych najmniejszych dzieci rodzice mogą się tam zatrzymywać na te 10 minut. Jeżeli jednak jest faktycznie taki problem, to jak najbardziej zgadzamy się, aby 2-3 miejsca przeznaczyć tylko dla rodziców – mówiła.

Teraz sprawą zajmie się dzielnicowy straży miejskiej, który sprawdzi, czy można wygospodarować kilka miejsc na postój czasowy.

Jest to tylko część problemu związanego z parkowaniem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach. Chociaż w odległości 200 metrów znajduje się parking kościelny, to niewielu rodziców i pracowników z niego korzysta. Częściej samochody parkują chociażby przed OSP, co nie raz uniemożliwia strażakom wyjazd.

Dzielnicowy na razie zarówno tych niestosujących się do zakazu postoju na Kasztanowej, jak i źle parkujących w innych miejscach w okolicy poucza i uświadamia odnośnie przepisów.

 

Reklama

Reklama

man

T G+ F

Zobacz także

Budują nowy parking w Pielgrzymowicach
Budują nowy parking w Pielgrzymowicach
Nie chcą komisu na parkingu
Nie chcą komisu na parkingu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20