Oni sławią powiat

03.10.2011, 11:49

Powiat

29 września w Muzeum Zamkowym w Pszczynie wręczono Złote Laury Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego.


To już trzecia edycja tego konkursu. Jak podkreślił przewodniczący Rady Powiatu, Eugeniusz Pająk nominowane do konkursu przedsiębiorstwa są najlepsze z najlepszych. - W skład kapituły nagrody wchodzi wiele znakomitych osobistości, m.in. szefowie takich instytucji jak ZUS, urząd skarbowy czy urząd pracy. Nominowane przedsiębiorstwa są więc prześwietlone z każdej strony. Gratuluję państwu, że znaleźliście się w tak doborowym towarzystwie – mówił Eugeniusz Pająk.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach – usługi, produkcja oraz laur specjalny w kategorii rolnictwo. Kapituła nie przyznała w tym roku Złotego Lauru w kategorii handel. Żadna ze zgłoszonych firm nie przekroczyła wysoko ustawionej poprzeczki i nie uzyskała minimalnej ilości punktów. W kategorii usługi nominowano: Bank Spółdzielczy w Miedźnej, firmę „Bud-Rol” z Pawłowic oraz Bank Spółdzielczy w Pawłowicach. Złoty Laur trafił w ręce przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Miedźnej.

W kategorii produkcja wśród nominowanych do nagrody znaleźli się: Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowo-Usługowe „Legal” z Woli, Zakład Betoniarsko- Kamieniarski „Marmur” z Kobielic oraz Zakład Mięsno-Wędliniarski „Mir-Max” z Pielgrzymowic. W tym przypadku najwyższe uznanie kapituły zdobył Zakład Betoniarsko- Kamieniarski „Marmur”. Nagrodę odebrał właściciel firmy, Edmund Dulemba.

Laur specjalny w kategorii rolnictwo przyznano w tym roku Gospodarstwu Warzywnemu Stanisław Dzida. Nagrodę odebrali prowadzący obecnie rodzinną firmę bracia - Łukasz i Stanisław Dzida.

Po rozdaniu nagród laureaci i wszyscy zaproszeni goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Barbary Brody-Malon. Akompaniowali jej Damian Stania (fortepian) oraz Sebastian Malon (skrzypce).


Bank Spółdzielczy w Miedźnej - laureat w kategorii USŁUGI
Nowoczesny bank działający na Ziemi Pszczyńskiej już od ponad pół wieku. Bank oferuje pełną gamę produktów i usług dla osób prywatnych, firm i instytucji oraz rolników tj. prowadzenie rachunków w tym internetowych, lokowanie środków, kredyty. Posiada sieć dogodnie ulokowanych bankomatów w tym najnowszy z funkcją wpłatomatu. Bank uczestniczy również w życiu lokalnej społeczności, finansuje działanie organizacji społecznych i kulturalnych . Jest postrzegany jako nowoczesny również poprzez nowoczesną siedzibę o wyróżniającej się architekturze.

„Marmur” Zakład Betoniarsko-Kamieniarski Edmund Dulemba z Kobielic - laureat w kategorii PRODUKCJA
Jest to rodzinna firma zatrudniająca 39 pracowników. Z maleńkiego przedsiębiorstwa bazującego na obróbce krajowych surowców wyewoluowała do firmy importującej kamień z krajów europejskich, Indii, Chin, Brazylii i Egiptu. Zakład wyspecjalizował się w produkcji i usługach w szeroko pojętym kamieniarstwie budowlanym. Wymagania jakościowe i czasowe, z jakimi spotyka się na co dzień spowodowały konieczność wyposażenia firmy w nowoczesny park maszynowy. Oferowane produkty i usługi skierowane są do klientów, którzy pragną zastosować w swoich domach szlachetny materiał jakim jest marmur. Firma współpracuje z wieloma firmami budowlanymi, studiami kuchennymi i kominkowymi, a także architektami i projektantami wnętrz. Prócz klientów indywidualnych przedsiębiorstwo realizuje projekty w kościołach na terenie całej Polski.

Gospodarstwo Warzywne Łukasz Dzida, Stanisław Dzida z Goczałkowic-Zdroju - laureat w kategorii ROLNICTWO
Gospodarstwo z tradycjami, które zajmuje się uprawą warzyw korzeniowych z największym udziałem marchwi. Pola uprawne rozciągają się na kilkuset hektarach, produkty zaś rozprowadzane są do sklepów w całej Polsce oraz importowane do krajów Europy, Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, na Węgry oraz Słowację. Przedsiębiorstwo zatrudniające 14 osób ciągle rozbudowuje swój park maszynowy, wybudowało również niezależną oczyszczalnię ścieków.

jack

T G+ F

Zobacz także

Oni naprawdę kochają poezję!
Oni naprawdę kochają poezję!
Oni się tylko bawili...
Oni się tylko bawili...
Dozowniki dezynfekujące w starostwie, szkołach oraz  pozostałych jednostkach
Dozowniki dezynfekujące w starostwie, szkołach oraz pozostałych jednostkach
Pociąg potrącił 25-letniego mężczyznę
Pociąg potrącił 25-letniego mężczyznę
Akcja wolontariacka w firmie Ambra
Akcja wolontariacka w firmie Ambra

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18