O Plessart

30.06.2011, 12:27

Wychodzimy z twórczością do ludzi, żeby dzielić się pasją i radością tworzenia. Staramy się wzbogacać szarą codzienność o działania, które pozornie nikomu niepotrzebne, prowokują do myślenia nie tylko o sztuce i owocują pogodą ducha. Stowarzyszenie Artystyczne Plessart jest dobrowolnym i samorządnym związkiem osób zainteresowanych powstaniem, prezentowaniem i promocją nowych i wartościowych faktów artystycznych, z różnych dziedzin, kierunków i zakresów sztuki.

Stowarzyszenie Artystyczne Plessart skupia twórców, organizatorów działań i prezentacji artystycznych, animatorów kultury, osoby pragnące rozwijać i promować działania sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi kultury. Wychodzimy z twórczością do ludzi, żeby dzielić się pasją i radością tworzenia. Staramy się wzbogacać szarą codzienność o działania, które pozornie nikomu niepotrzebne, prowokują do myślenia nie tylko o sztuce i owocują pogodą ducha. Stowarzyszenie Artystyczne Plessart jest dobrowolnym i samorządnym związkiem osób zainteresowanych powstaniem, prezentowaniem i promocją nowych i wartościowych faktów artystycznych, z różnych dziedzin, kierunków i zakresów sztuki. Stowarzyszenie Artystyczne Plessart skupia twórców, organizatorów działań i prezentacji artystycznych, animatorów kultury, osoby pragnące rozwijać i promować działania sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi kultury. Zorganizowaliśmy kilka wystaw w Pszczynie, m.in.:

• Papier Czerpany – Magdalena Soboń,

• Główki i półgłówki – rzeźba Anny Osy-Osadnik,

• Ars Erotica – rysunki Ireneusz Wojaczek,

• Anna Haka – grafika,

• Policja Pała Malarstwem – poplenerowa wystawa,

• X Spotkania Artystyczne – poplenerowa wystawa,

• +/- Pszczyna – pokonkursowa wystawa,

• Wystawa po letnich plenerach malarskich dla dzieci i młodzieży,

• Wystawa proekologiczna Fundacji ARKA, Od niedawna prowadzimy galerię fotografii w Bugsy’s Jazz Clubie, do tej pory wystawili u nas prace: Agnieszka Janoszka, Zbyszek Żupa, Tomasz Kiełkowski, Jagoda Gorol, Paweł Stalmach. na zdjęcu: JIRI SURUVKA. Twój artysta czuwa! projekt zrealizowany: IX Spotkania Artystyczne Steet Art. Pszczyna 2009.


infopres.pl

T G+ F

Zobacz także

Zbuduj altanę z wierzby ze stowarzyszeniem Plessart
Zbuduj altanę z wierzby ze stowarzyszeniem Plessart
"Plessart" otrzyma dotację
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18