Zbuduj altanę z wierzby ze stowarzyszeniem Plessart

Wisła Wielka12.03.2015, 10:25

Stowarzyszenie Artystyczne Plessart i Żywa Architektura, będąca składową Spółdzielni Socjalnej Parostatek z Cieszyna, zapraszają na warsztaty żywej architektury, które odbędą się w dniach 11-12 kwietnia.

Żywa architektura to budowle i rzeźby z rosnącej wierzby, nurt eko-budownictwa prężnie rozwijający się na zachodzie Europy. To połączenie człowieka i natury – naszych umiejętności rękodzielniczych i żywotności wierzby. Jako ozdoby placów, ogrodów, skwerów są wybierane przede wszystkim dlatego, że żyją, zmieniają się, wzrastają wraz z nami i naszymi bliskimi.

Zajęcia zostaną przeprowadzone w Wiśle Wielkiej nad Jeziorem Goczałkowickim, potrwają dwa dni, po ok. 8-9 godz. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 15 osób. Koszt od osoby 350 zł. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy: bogrud@wp.pl lub pod nr tel. 667 697 087.

Zajęcia poprowadzi Żywa Architektura, czyli grupa osób wyszkolona przez mistrza i twórcę gatunku żywej architektury Hansa Petera Sturma, w której zespole znajdują się także absolwenci kursu dla instruktorów rękodzieła artystycznego w Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. W 2011 roku brali udział w międzynarodowych warsztatach z zakresu plecionkarstwa i naturalnego budownictwa w Danii i Estonii. Za dwa największe obiekty, które powstały na Off Festival 2013 dostali wyróżnienie w konkursie Śląska Rzecz 2014. W ubiegłym roku zrealizowali kilkanaście obiektów wierzbowych metodą warsztatową oraz komercyjną.

Więcej informacji na Facebooku

 

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

O Plessart
O Plessart
"Plessart" otrzyma dotację
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

PLESSART 2015-03-12 godz. 13:23
350 zł to koszt dwudniowego warsztatu dla osoby dorosłej, małych pomocników przyjmiemy gratis :)
trydno 2015-03-12 godz. 10:52
350 zł ?? no chyba jakiś błąd w druku. Ja + 2 dzieci to połowa mojej pensji...
treść:
autor:

SQL: 18