Nowe pracownie w PZS nr 1 i PZS nr 2

Pszczyna15.05.2018, 14:17

Uczniowie PZS nr 1 i PZS nr 2 mają już do dyspozycji 9 nowych pracowni praktycznej nauki zawodu. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2,8 mln zł.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 powstało 7 pracowni: usług gastronomicznych z zapleczem cateringowym, rysunku technicznego i dokumentacji technicznej, architektury krajobrazu, montażu i konserwacji urządzeń elektrycznych, elektryczna i elektroniczna oraz dwie językowe. W tym celu zaadaptowano pomieszczenia internatu znajdujące się na parterze oraz część pomieszczeń pierwszego i drugiego piętra. - Zmiany zaczęliśmy od piwnic, gdzie powstały węzły sanitarne. W miejscu tej nowoczesnej pracowni wcześniej były sale lekcyjne do usług gastronomicznych. Mam nadzieję, że z czasem będziemy wykańczać kolejne pomieszczenia, aby standard był na miarę XXI w. - mówi dyrektor szkoły, Piotr Cygan.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 powstały dwie pracownie: poligraficzna i druku oraz językowa. W sumie całkowity koszt doposażenia 9 sal wyniósł ponad 1,3 mln.

Starosta Pszczyński na otwarciu podkreślał nacisk powiatu na rozbudowę szkolnictwa zawodowego. - W roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy od wielu lat przekroczyliśmy magiczną dla nas barierę i 50% potencjalnych uczniów z powiatu wybrało szkoły prowadzone przez powiat pszczyński. To jest dla nas bardzo ważne, bo pokazuje, że kierunki, które przygotowują profesorowie wraz z dyrektorami szkół to dobre propozycje dla młodzieży – mówi Paweł Sadza.

Uczniowie obu szkół już zaczęli korzystać z nowych przestrzeni. - Pod względem asortymentu to duża zmiana. Całe wyposażenie jest nowe. Niektórych z tych sprzętów nie mieliśmy wcześniej. Do tej pory była tu kuchnia i stołówka, ale już mocno zużyta. Teraz wszystko jest wyremontowane i będzie nam dobrze służyło – dodaje uczeń pierwszej klasy technikum.

Pracownie powstały w ramach realizacji dwóch unijnych projektów: „Praktyczna nauka zawodu priorytetem Powiatu Pszczyńskiego - rozbudowa bazy oświatowej” oraz „Kariera i kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego".

man

T G+ F

Zobacz także

Improwizacje na talerzu - warsztaty kulinarne w PZS nr 2
Improwizacje na talerzu - warsztaty kulinarne w PZS nr 2
Powiększyło się grono nauczycieli mianowanych
Powiększyło się grono nauczycieli mianowanych
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Biegaj z Aktywną Pszczyną
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
Zaginął 43-letni mieszkaniec Pszczyny
gorący temat
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej": zapraszamy do lektury!
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej": zapraszamy do lektury!
Nie Dokarmiaj Smoga ma konkretne pomysły na walkę ze smogiem
Nie Dokarmiaj Smoga ma konkretne pomysły na walkę ze smogiem

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18