Kolejne pracownie i pokoje w internacie

Pszczyna05.04.2019, 09:49

W ostatnich latach powiat pszczyński zainwestował kilka mln zł w budynek internatu, który przeszedł gruntowną termomodernizację, a w obiekcie powstały nowoczesne pracownie do nauki zawodu. W tym roku kontynuowana będzie adaptacja poddasza internatu przy PZS nr 2, a na II piętrze wykonane zostaną nowe pracownie zawodowe.

Firma Usługi Ogólnobudowlane Bogdan Figołuszka z Pszczyny za 935 tys. zł wykona kolejny etap modernizacji budynku internatu. Umowę z wykonawcą podpisali, Barbara Bandoła, starosta pszczyński oraz Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Lada dzień ruszą prace wykończeniowe na poddaszu budynku, związane z wykonaniem posadzek, białego montażu czy malowaniem ścian. W efekcie powstanie 10 pokojów z łazienkami (po jednej na dwa pokoje) oraz zaplecze kuchenne ze świetlicą. To na poddasze przeniosą się uczniowie, którzy obecnie mieszkają na II piętrze budynku. Z kolei na II piętrze powstaną cztery pracownie zawodowe - dwie logistyczne, hotelarska i obsługi turystycznej oraz zaplecze sanitarne.

Prace związane z adaptacją poddasza internatu rozpoczęły się w 2016 r. Za 170 tys. zł dobudowana została klatka schodowa, doprowadzono także instalacje na poziom ostatniej kondygnacji. Roboty były kontynuowane w 2018 r., kiedy za niemal 400 tys. zł wykonano ścianki działowe, sufity podwieszane oraz instalacje. Łącznie prace związane z adaptacją poddasza oraz remontem II piętra budynku pochłoną ponad 1,5 mln zł.

- Mocno przygotowujemy się do nowego roku szkolnego, kiedy do szkół średnich przyjmiemy nie tylko absolwentów gimnazjów, ale również szkół podstawowych, czyli tzw. podwójny rocznik. Od września cały budynek internatu, poza poddaszem, będzie już wykorzystywany na potrzeby dydaktyczne Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiat pszczyński w ostatnich latach zainwestował wiele środków w budynek internatu, który przeszedł gruntowną termomodernizację z wymianą dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniem i otynkowaniem elewacji, wykonaniem instalacji solarnej, czy modernizacji systemu grzewczego. Wybudowana została także winda. Prace pochłonęły ok. 1,8 mln zł (przy dofinansowaniu unijnym w wysokości 1,1 mln zł oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie niemal 80 tys. zł). W 2016 r. przy internacie wybudowane zostały parkingi oraz droga dojazdowa.

2,4 mln zł kosztowały prace budowlane i wyposażenie siedmiu nowoczesnych pracowni do nauki zawodu, które powstały na parterze i I piętrze. Na ten cel powiat pszczyński pozyskał środki unijne w wysokości 85% wartości zadania. Łącznie od 2013 r. powiat pszczyński zainwestował w obiekt niemal 6 mln zł. Ponad połowę tej kwoty pozyskano ze środków zewnętrznych.

(źródło: Powiat Pszczyński)

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

By lepiej zaplanować swoją przyszłość - uczennice PZS nr 2 na zagranicznym stażu
By lepiej zaplanować swoją przyszłość - uczennice PZS nr 2 na zagranicznym stażu
Maki, hoto-maki i futo-maki - warsztaty Sushi w PZS nr 2
Maki, hoto-maki i futo-maki - warsztaty Sushi w PZS nr 2
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20