fot. zdjęcie czytelniczki

Niepełnosprawny sam musiał odśnieżyć chodnik

Pszczyna09.01.2019, 11:54

Otrzymaliśmy zdjęcie od czytelniczki pokazujące jak zimą muszą radzić sobie osoby niepełnosprawne w Pszczynie.

Mieszkaniec jednego z budynków zarządzanych przez Administrację Zasobów Komunalnych, mimo że porusza się na wózku, sam musiał odśnieżyć chodnik przed posesją, aby wydostać się z domu.

Zgodnie z prawem obowiązek ten spoczywa na administratorze budynku.

fot. zdjęcie czytelniczki

 

man

T G+ F

Zobacz także

Na narty!  Ciąg dalszy białego szaleństwa!
Na narty! Ciąg dalszy białego szaleństwa!
W trakcie mrozów nie zapominajmy o bezdomnych
W trakcie mrozów nie zapominajmy o bezdomnych
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie
Zakończyły się odbiory robót w pawłowickim przedszkolu
Zakończyły się odbiory robót w pawłowickim przedszkolu
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni
Środki ochrony i dezynfekcyjne dla pszczyńskich przychodni
Gmina Pszczyna przekazała działkę pod budowę drogi
Gmina Pszczyna przekazała działkę pod budowę drogi

Komentarze:

halucynogen86 2019-01-15 godz. 20:54
Nic, tylko pogratulować autorce zdjęcia. Reprezentującą jedną z 20 rodzin tego budynku. Czy jest to budynek socjalny czy komunalny , mnie wnikać do tego nie trzeba. Tego pana znam osobiście i jest to jedna z niewielu osób, które w tym budynku cokolwiek robią oprócz patrzenia na swoją d... . Większość lokatorów AZK myśli że oni płacą to jesteśmy "misie"- "mi się należy". Za mieszkania socjalne płacą śmieszne 50-100 zł, komunalne nie przekraczają 500 zł, chyba że te naprawdę duże powyżej 80 m to może tak. AZK posiada około 70 budynków mieszkalnych w całym mieście + do tego wszystkie parkingi są na ich głowie. Pracuje tam 7-8 osób jako( elektrycy+ ślusarze... tzw ludzie od wszystkiego) i tych kilka osób w ciągu tych ostatnich kilku dni zostało oddelegowanych do odśnieżania, ale co to jest tych kilka osób. Sam muszę(tak muszę bo ustawa mnie do tego zobowiązuje) odśnieżać ok 40 metrów chodnika w centrum miasta ( nie wliczam do tego podjazdu i "parkingu") , zajmuje mi to po 2-3 godziny dziennie. Więc jakim cudem AZK ma sobie dać radę .... I tak należy się cieszyć bo w czasach poprzedniego zarządu AZK było zatrudnionych tylko 3 pracowników( od czarnej roboty), co przy takich opadach śniegu skutkowało by tym , że odśnieżona była by tylko siedziba. :)
Zniesmaczony 2019-01-09 godz. 17:18
Pozostali lokatorzy tego nowoczesnego budynku socjalnego siedzą w ciepelku i robią sobie zdjęcia, żałosne nawet na zdjęciu widać że samo odśnieżanie chodnika nic nie da gdyż ul. Dobrawy też niejest odśnieżanie. Trzeba było się pofatygowac i zdjęcie zrobić z innej strony no ale wtedy by trzeba było wyjść na zimno
kulawa 2019-01-09 godz. 15:54
Takich przypadków niestety jest znacznie więcej. Zeszłoroczny protest niepełnosprawnych pokazał, że zarówno rządzący jak i kościół mają osoby z niepełnosprawnością "gdzieś". Zamiast polepszyć żywot inwalidów to polepszono żywot mundurowych i nauczycieli - grupy te co chwila dostają spore podwyżki do wynagrodzeń bo rządzący się ich boją. Niepełnosprawnych nikt się nie boi!!!!!!!!!!!!!!!!
Re 2019-01-09 godz. 15:11
Dawid a moze pomogla? A moze nie mogla pomoc. Jak to wszystko w naszym kraju wyglada to rece opadaja... Urzednicy i cala reszta sluzb ma takich ludzi gdzies.
Dawid 2019-01-09 godz. 13:44
Ok. Kilka pytań: czy w takim razie osoba, która pofatygowała się zrobić zdjęcie i je wysłać do Was nie mogła pomoc? Czy taka rzetelna Gazeta podjęła trud zapytania AZK o zaostniałą sytuację? W tym momencie widzę tutaj informacje w stylu nastolatka: patrzcie i śmiejecie się, sam odśnieża a my to mamy gdzieś.
treść:
autor:

SQL: 18