Zdjęcie archiwalne

W trakcie mrozów nie zapominajmy o bezdomnych

Pszczyna04.02.2017, 08:55

Straż Miejska apeluje do mieszkańców, by informować o osobach, które mogą potrzebować pomocy. Zwłaszcza, kiedy słupki rtęci spadają znacznie poniżej zera.

Zima trwa w najlepsze. Warto pamiętać, że są tacy, którzy mroźne nocy spędzają pod gołym niebem.

Przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Komendą Powiatową Policji, Straż Miejska w Pszczynie pomaga bezdomnym przebywającym na terenie Pszczyny.

To kilkanaście osób, znajdują się głównie przy dużych marketach, dworcu kolejowym czy w parku. - Staramy się widzieć, gdzie przebywają, żebyśmy mogli szybko reagować, kiedy temperatury znacznie spadną poniżej zera – zauważa Artur Krzyżaniak, komendant Straży Miejskiej.

Strażnicy starają się wywozić bezdomnych do pobliskich schronisk, ale ci często nie wyrażają na to zgody. Dlatego w Straży Miejskiej przeprowadzono zbiórkę ciepłej odzieży, butów, koców czy śpiworów. W szczególnie mroźne dni strażnicy objeżdżają miejsca, gdzie mogą się znajdować bezdomni, rozdają odzież i koce, mogą oni zgłaszać się też do Domu Pomocy Społecznej po ciepłą herbatę. W skrajnych przypadkach takie osoby zabierane są na noc do siedziby Straży Miejskiej.

Strażnicy kolejny raz apelują do mieszkańców o informacje na temat osób bezdomnych, które mogą potrzebować pomocy. Kontaktować się można w tej sprawie pod numerem tel. 32 210 43 73. - Nie bądźmy obojętni – mówi A. Krzyżaniak.

pako

T G+ F

Zobacz także

Niepełnosprawny sam musiał odśnieżyć chodnik
Niepełnosprawny sam musiał odśnieżyć chodnik
Na narty!  Ciąg dalszy białego szaleństwa!
Na narty! Ciąg dalszy białego szaleństwa!
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18