Na "jedynce" spotkacie ankieterów

08.09.2006, 18:19

Podróżujący DK-1 pomiędzy Kobiórem a Piaskiem mogą spodziewać się utrudnień. Od wczoraj do niedzieli trwa ankietowy pomiar ruchu.

Ankieterzy działający na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad badają natężenie ruchu pojazdów. Dodatkowo niektórym kierowcom zadawane są pytania. Wszystko jest wykonywane w jednym celu – którędy ma być wytyczona przyszła autostrada A-1 „północ-południe”.

Pomiary są podzielone na dwie części. Pierwsze odbywają się w godzinach 7.00-11.00, natomiast druga tura rozpoczyna się od 14.00 i trwa do 18.00. Wszyscy, którzy przejeżdżają DK1 o tych porach muszą liczyć się z tym, że na jednym z kierunków ruch odbywa się tylko jednym pasem. Na drugim, w tzw. „kieszeni” ankieterzy zadają cztery pytania (skąd, dokąd udaje się kierowca, jak częsty podąża tą drogą i w jakim celu). Wszystko to trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. W związku z tym ankieterzy apelują do kierowców o wyrozumiałość oraz odpowiadanie na pytania. Jak dowiedzieliśmy się wczoraj od badaczy, kultura osobista kierowców nie jest silną stroną. – Wyzywają nas, trąbią, denerwują się. A przecież my chcemy im ułatwić życie – usłyszeliśmy od jednego z ankieterów.

Podobne pomiary odbywają się w całej Polsce. Grupa ludzi, która przeprowadza pomiary pod Pszczyną, jest już po podobnych badaniach m.in. w Częstochowie i Żorach.

rin

T G+ F

Zobacz także

Ciźba na jedynce
Ciźba na jedynce
Śmiertelny wypadek na
Śmiertelny wypadek na "Jedynce"
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
Pijani mężczyźni straszyli przechodniów samurajskimi mieczami
gorący temat
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
PiS wygrywa wybory również w powiecie pszczyńskim
Znakują rowery "syntetycznym DNA"
Znakują rowery "syntetycznym DNA"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18