Na "jedynce" spotkacie ankieterów

08.09.2006, 18:19

Podróżujący DK-1 pomiędzy Kobiórem a Piaskiem mogą spodziewać się utrudnień. Od wczoraj do niedzieli trwa ankietowy pomiar ruchu.

Ankieterzy działający na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad badają natężenie ruchu pojazdów. Dodatkowo niektórym kierowcom zadawane są pytania. Wszystko jest wykonywane w jednym celu – którędy ma być wytyczona przyszła autostrada A-1 „północ-południe”.

Pomiary są podzielone na dwie części. Pierwsze odbywają się w godzinach 7.00-11.00, natomiast druga tura rozpoczyna się od 14.00 i trwa do 18.00. Wszyscy, którzy przejeżdżają DK1 o tych porach muszą liczyć się z tym, że na jednym z kierunków ruch odbywa się tylko jednym pasem. Na drugim, w tzw. „kieszeni” ankieterzy zadają cztery pytania (skąd, dokąd udaje się kierowca, jak częsty podąża tą drogą i w jakim celu). Wszystko to trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. W związku z tym ankieterzy apelują do kierowców o wyrozumiałość oraz odpowiadanie na pytania. Jak dowiedzieliśmy się wczoraj od badaczy, kultura osobista kierowców nie jest silną stroną. – Wyzywają nas, trąbią, denerwują się. A przecież my chcemy im ułatwić życie – usłyszeliśmy od jednego z ankieterów.

Podobne pomiary odbywają się w całej Polsce. Grupa ludzi, która przeprowadza pomiary pod Pszczyną, jest już po podobnych badaniach m.in. w Częstochowie i Żorach.

rin

T G+ F

Zobacz także

Śmiertelny wypadek na
Śmiertelny wypadek na "Jedynce"
Ciźba na jedynce
Ciźba na jedynce
Grudniowe potrącenie na pasach: kierowca i pasażer z zarzutami
Grudniowe potrącenie na pasach: kierowca i pasażer z zarzutami

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18