fot. Hospicjum św. Ojca Pio

Na cmentarzach będzie można wesprzeć hospicjum

Pszczyna30.10.2018, 11:16

W dniu Wszystkich Świętych wolontariusze pszczyńskiego hospicjum św. Ojca Pio będą kwestować na cmentarzach w Pszczynie i w okolicach.

1 listopada kwestujących wolontariuszy hospicyjnych można spotkać w wielu miejscach Polski. To prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego oraz znak pamięci o zmarłych pacjentach. Wolontariusze hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie także przyłączają się do tej tradycji. W czwartek będą kwestować w godz. od 9.00 do 17.00 w następujących miejscach − w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze.

Wśród kwestujących będą członkowie i zarząd stowarzyszenia oraz wolontariusze akcyjni - łącznie 140 osób, w tym ponad 60 osób dorosłych.

Cały dochód z kwest będzie przeznaczony na bieżącą działalność domowego hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, w którym będzie m.in. hospicjum stacjonarne, ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i przychodnia paliatywna, której dotąd ─ podobnie jak hospicjum stacjonarnego ─ w powiecie pszczyńskim brakuje.

(Źródło: Hospicjum św. Ojca Pio)

man

T G+ F

Zobacz także

Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum
Zdobywcy szczytów zebrali 38 tys. zł dla hospicjum
61 Złotych Zdobywców szczytów dla hospicjum
61 Złotych Zdobywców szczytów dla hospicjum

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 17