fot. Hospicjum św. Ojca Pio

Na cmentarzach będzie można wesprzeć hospicjum

Pszczyna30.10.2018, 11:16

W dniu Wszystkich Świętych wolontariusze pszczyńskiego hospicjum św. Ojca Pio będą kwestować na cmentarzach w Pszczynie i w okolicach.

1 listopada kwestujących wolontariuszy hospicyjnych można spotkać w wielu miejscach Polski. To prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego oraz znak pamięci o zmarłych pacjentach. Wolontariusze hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie także przyłączają się do tej tradycji. W czwartek będą kwestować w godz. od 9.00 do 17.00 w następujących miejscach − w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze.

Wśród kwestujących będą członkowie i zarząd stowarzyszenia oraz wolontariusze akcyjni - łącznie 140 osób, w tym ponad 60 osób dorosłych.

Cały dochód z kwest będzie przeznaczony na bieżącą działalność domowego hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie oraz na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie, w którym będzie m.in. hospicjum stacjonarne, ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i przychodnia paliatywna, której dotąd ─ podobnie jak hospicjum stacjonarnego ─ w powiecie pszczyńskim brakuje.

(Źródło: Hospicjum św. Ojca Pio)

man

T G+ F

Zobacz także

Z Fundacji Babci Aliny do pszczyńskiego hospicjum
Z Fundacji Babci Aliny do pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18