(fot. archiwum)

Listopadowa kwesta online

Pszczyna31.10.2020, 11:35

Po raz pierwszy od wielu lat 1 listopada nie odbędą się kwesty na cmentarzach organizowane przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

To duża strata dla hospicjum. Kwesty 1 listopada były dla organizacji ważnym źródłem dofinansowania. Dzięki ofiarności społecznej w ubiegłym roku hospicjum udało się pozyskać podczas takich zbiórek ponad 50 tys. zł. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa jest to niemożliwe.

Tymczasem potrzeby rodzin osób chorych właśnie w czasie epidemii są większe, a hospicjum od marca rejestruje coraz więcej pacjentów. Pod koniec października jednocześnie pod opieką hospicjum znajdowało się 100 osób. Ze względu na bardzo utrudniony dostęp do przeciążonych jednostek służby zdrowia, zespoły hospicjum są często jedynymi, na które chory i jego najbliżsi mogą liczyć.

W tej sytuacji hospicjum zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie i przekazywanie datków w ramach kwest na cmentarzach poprzez wpłaty internetowe od 1 do 12 listopada. Można przyłączyć się do zbiórki na Facebooku pod hasłem „Hospicjum… Pamiętam!” lub wykonać przelew bezpośredni na konto hospicjum: 03 1020 2528 00000702 0015 2728. Za każdą wpłatę hospicjum serdecznie dziękuje.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie działa nieprzerwanie od 21 lat. Jest organizacją społeczną, która chorego obejmuje opieką całościową od świadczeń medycznych wykwalifikowanych specjalistów po pomoc fizjoterapeutów, psychologów, wolontariuszy i wsparcie materialne. Hospicjum to pomoc, która nie ogranicza się tylko do tego „co trzeba zrobić” lecz poprzez szczerą troskliwość i wrażliwość osób zaangażowanych do tego „ile jeszcze można zrobić”.

Coroczne kwesty 1 listopada były okazją do zbiórek datków, ale także rozmów, w których często wyrażano wdzięczność lub podkreślano potrzebę działalności hospicjum.

− Wszystkie te rozmowy były dla nas źródłem wzmocnienia. W tym roku tego wszystkiego zabraknie − mówi Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego hospicjum.

 

(źródło: Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie)

KK

T G+ F

Zobacz także

Praca hospicjum w okresie epidemii
Praca hospicjum w okresie epidemii
Hospicjum podsumowuje 20. rok działalności
Hospicjum podsumowuje 20. rok działalności
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18