fot. archiwum

Kupował płacąc cudzą kartą

Powiat25.02.2019, 09:26

Obciążenie cudzego konta nie uszło na sucho 38-latkowi, który czterokrotnie posłużył się znalezioną kartą bankomatową. Płacąc w ten sposób za swoje sprawunki dopuścił się przestępstwa kradzieży z włamaniem. To nie pierwszy raz, kiedy usłyszał zarzuty za popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu.

Pokrzywdzona tuż po tym, jak zorientowała się, że straciła swoją kartę, natychmiast zastrzegła ją w banku. Niestety było już za późno. Ktoś zdążył uszczuplić jej konto o prawie 400 zł.

Wszystkie popełnione na jej szkodę występki dotyczyły bezprawnego posłużenia się w sklepach jej kartą. Pszczyńscy policjanci znając adresy punktów handlowych i czas dokonania transakcji ustalili i zatrzymali wytypowanego mężczyznę.

38-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał w sumie 4 zarzuty. O losie podejrzanego będzie teraz decydował sąd i prokurator. Podejrzany w przeszłości był już karany za podobne występki, dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Przypominamy, że za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat więzienia, a w przypadku powrotu do przestępstwa ta kara może wzrosnąć nawet o połowę.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
Nowe władze w pawłowickiej oświacie
Nowe władze w pawłowickiej oświacie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19