(fot. powiat)

Kolejne nowoczesne pracownie w szkołach powiatowych prawie na finiszu

Powiat17.08.2020, 19:16

Pomieszczenia już wyremontowane, teraz dostawa wyposażenia i uczniowie byłej szkoły Rolniczej i „Samochodówki” będą korzystać z nowoczesnych pracowni.

Wakacje to najlepszy czas na prowadzenie prac budowlanych i remontów w placówkach oświatowych. Powiat pszczyński wykorzystał go m.in. do przygotowania pomieszczeń dwóch nowych pracowni do kształcenia zawodowego w swoich szkołach.

- Mamy nadzieję, że uczniowie będą mogli wrócić do szkół poznawać wybrane zawody w nowoczesnych pracowniach. Będą to już dziesiąta i jedenasta nowa pracownia do kształcenia zawodowego wykonana przez powiat w ostatnich kilku latach, a staramy się o pieniądze unijne na kolejne - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Dzięki pozyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej, w warsztatach szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie powstaje nowoczesna pracownia programowania. Zostały już odebrane wykonane prace budowlane i instalacyjne, warte ponad 105 tys. zł.

Z pracowni będą korzystać uczniowie kształcący się w kierunkach: technik programista, technik mechanik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. - Wcześniej to pomieszczenie było dobrze zamykane, teraz zmieniło się nie do poznania. Przed nami zakup wyposażenia, na które wg kosztorysu wydamy ok. 170 tys. zł. Z te kwotę zakupimy m.in. 17 stanowisk komputerowych z pełnym oprogramowaniem, monitor interaktywny z komputerem, biurka uczniowskie i nauczycielskie, krzesła, urządzenie wielofunkcyjne oraz nagłośnienie - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Odebrane zostały także wykonane prace budowlane i instalacyjne w budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Za ok. 240 tys. zł. powstały tu pomieszczenia dla pracowni cukierniczej, wyremontowano także klatkę schodową, korytarz oraz toaletę dla osób z niepełnosprawnościami. Teraz za ok. 220 tys. zł powiat zakupi m.in. meble ze stali nierdzewnej, szafy, stoły, urządzenia chłodnicze, kuchnię, roboty kuchenne i wiele specjalistycznych zestawów i urządzeń dla przyszłych cukierników, kucharzy oraz techników żywienia i usług gastronomicznych.

Wartość obu projektów (prace budowlane wraz z wyposażeniem) oszacowano na niemal 820 tys. zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel niemal 700 tys. zł z funduszy unijnych.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Powiat pszczyński przygotowuje pracownie na powrót uczniów
Powiat pszczyński przygotowuje pracownie na powrót uczniów
W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie
W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Jedź za darmo autobusem! Europejski Dzień bez Samochodu
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Noc Bibliotek w pszczyńskiej bibliotece
Udany finał „Przesiądź się na kulturę”
Udany finał „Przesiądź się na kulturę”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18