(fot. powiat)

Powiat pszczyński przygotowuje pracownie na powrót uczniów

Powiat17.07.2020, 15:19

Okres wakacyjny to z jednej strony czas odpoczynku dzieci i młodzieży, a z drugiej odpowiedni moment na przygotowanie placówek na kolejny rok szkolny. W powiatowych szkołach trwają intensywne roboty remontowo-budowlane.

Remont pomieszczenia, klatki schodowej, korytarza oraz toalety dla osób z niepełnosprawnościami - to prace, które realizowane są w budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Powstaje tu nowoczesna pracownia cukiernicza, z której będą korzystać cukiernicy, kucharze oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie trwają prace związane z wykonywaniem instalacji elektrycznych, a także roboty wykończeniowe. Od września uczniowie kształcący się na kierunkach: technik programista, technik mechanik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej będą mogli korzystać z nowoczesnej pracowni programowania.

- Wartość obu projektów wraz z pracami budowlanymi i zakupem wyposażenia oszacowano na około 820 tys. zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel niemal 700 tys. zł z funduszy unijnych. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca wakacji - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach w PZS nr 1 oraz PZS nr 2 utworzonych zostało dziewięć nowoczesnych pracowni do nauki zawodu. Ich uruchomienie kosztowało niemal 2,8 mln zł, jednak ok. 2 mln zł powiat pozyskał na ten cel ze środków unijnych.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie
W powiatowych szkołach powstają nowe pracownie
W Pawłowickim ZSO powstają nowe pracownie
W Pawłowickim ZSO powstają nowe pracownie
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18